جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران

به گزارش بلاگ سان دوره های آموزشی آنلاین ˮموکˮ (Massive Open Online Course) دانشگاه تهران در چارچوب ˮآموزشهای آزادˮ از اول خرداد ماه جاری شروع می شود دانشجویان تا پیش از شروع این دوره ها می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

جزئیات برگزاری دوره های آموزشی آنلاین دانشگاه تهران
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دوره های موک دانشگاه تهران در دسته بندی های مختلف همچون در حوزه آی. تی و برنامه نویسی، مدیریت و کسب و کار، علوم انسانی، دروس رسمی دانشگاهی در حوزه های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق و کامپیوتر، علوم پایه، مدیریت، علوم ورزشی و … عرضه می شود.
بر این اساس همچون مهم ترین دروس رسمی از برنامه های مصوب درسی دانشگاهی که در چارچوب دوره های موک عرضه شده اند شامل مدیریت تیم های کارآفرینی، شبکه های عصبی و یادگیری عمیق، اصول شبیه سازی و بهینه سازی کامپیوتری، فیزیک ۱، فیزیک ۲، میکروکنترلر، یادگیری الکترونیکی، طراحی و توسعه محصول جدید، سیستم های غیرخطی، الکترودینامیک با تدریس و مقدمات بیومکانیک ورزش است.
بر این اساس تمامی دانشجویان و علاقه مندان برای مشاهده فهرست کامل این دوره ها، آشنایی با نحوه ثبت نام در این دوره ها و... می توانند به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir رجوع کنند.
طبق برنامه اعلام شده شروع این دوره آموزشی، اول خرداد ۱۴۰۰ و مهلت ثبت نام هم تا همین تاریخ است. همینطور لازم به توضیح است که ۱۱ درس از این دوره آموزشی آماده شده و در ادامه تعداد دروس بیشتری تنظیم و عرضه خواهد شد. کلیه دروس هم به صورت کوهورت و با ارزیابی مستمر استاد عرضه می شود.
محتوای هر درس بر مبنای سرفصل های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه تهیه و دروس در قالب مقررات آموزشی دانشگاه عرضه می شود. همینطور صدور «گواهی درس با ثبت نمره» توسط اداره کل خدمات آموزشی و صدور «گواهی گذراندن دوره بدون ثبت نمره» توسط دفتر آموزش های آزاد دانشگاه تهران صورت خواهد گرفت. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره های آموزشی، به سایت موک دانشگاه تهران به نشانی mooc.ut.ac.ir رجوع نمایند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دوره آزاد انبوه برخط (به انگلیسی: Massive Open Online Course) یا موک (MOOC) دوره آنلاینی است که از راه وب به صورت آزاد به شرکت کنندگانی نامحدود عرضه می شود. این دوره ها معمولاً مشابه دوره های دانشگاهی هستند. اغلب آنها زمان شروع و آخر مشخصی دارند.
منبع:

1400/02/26
19:24:51
0.0 / 5
503
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog