مدیركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مركزی خبر داد؛

كاهش ۶ و هشت دهم درصدی ولادت در دومین استان سالمند كشور

به گزارش بلاگ سان مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی با اشاره به اینکه استان در بعد ولادت با ۶.۸ درصد کاهش امسال روبرواست، اظهار داشت: استان مرکزی دومین استان سالمند کشور به حساب می آید.

كاهش ۶ و هشت دهم درصدی ولادت در دومین استان سالمند كشور

زهرا کسایی پور ظهر سه شنبه در نشست کمیته راهبردی جمعیت استان مرکزی ضمن اشاره به این که استان مرکزی با شیب تندی روند کاهشی جمعیت را در ۳ دهه اخیر روبرو بوده است، اظهار نمود: با عنایت به این که استان مرکزی بعنوان استان پر تردد بشمار می رود ولی در دهه گذشته احساس نیازی در بحث جمعیت نسبت به نیازهای صنعتی و دانشگاهی استان محسوس نمی شد اما امروزه این نیاز اساسی در استان محسوس می شود.
وی افزود: استان مرکزی در بحث ولادت با بحران جدی مواجه می باشد بطوری که این استان در بعد ولادت با ۶.۸ درصد کاهش امسال روبرو است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در بحث طلاق هم جزو ۵ استان پرخطر کشور به حساب می آید و علاوه بر آن دومین استان سالمند کشور به حساب می آید.
آشتیان و تفرش جزو پیرترین شهرستان های کشور قلمداد می شوند
کسایی پور با اشاره به اینکه شهرستان های آشتیان و تفرش جزو پیرترین شهرستان های کشور قلمداد می شوند، اظهار نمود: امیدواریم با سیاست های جمعیتی کشور هماهنگی لازم به شکلی پیش رود که دغدغه رشد جمعیت به خروجی مناسبی بینجامد.
وی با تکیه بر این که تحکیم بنیان خانواده یکی از اصول مهم در مبحث جمعیت است، اظهار داشت: باید اقداماتی مانند تأمین هزینه های مشاوره قبل، حین و بعد ازدواج، هزینه های درمان ناباروری، تسهیل حضور زنان در امر مادری و توجه به دولت الکترونیک به سبب تسهیل حضور زنان در عرصه کار و دور نشدن زنان از وظایف مادری، تعطیلی پنجشنبه ها در سرتاسر کشور، پیشبینی کمک هزینه اولاد برای زنان شاغل، استفاده از طرح های ترویج آرامش خاطر مادران در امر فرزندآوری مانند توسعه طرح اقدام ملی مسکن، تسهیل امر ازدواج و پشتیبانی از مادران آبستن دارای سوءتغذیه با جدیت در برنامه کاری قرار گیرد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان در انتها بیان نمود: طرح پشتیبانی از مادران آبستن دارای سو تغذیه دارای فرزند کمتر از ۵ سال در استان مرکزی درحال اجراست و باید در مورد بسته های حمایتی مادران آبستن اقدام ملی صورت گیرد چونکه توان نهادهای حمایتی به صورت کامل جوابگو نیست و باید فعالیت بنیادها و خیریه ها همسو شود.


منبع:

1400/03/20
23:05:09
0.0 / 5
402
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog