امكان تبادل دانشجو میان دانشگاه های ایران و آلمان

امكان تبادل دانشجو میان دانشگاه های ایران و آلمان

بلاگ سان: امکان تبادل دانشجو میان یک دانشگاه آلمانی و دانشگاه های تهران و کردستان، با هدف آشنایی دانشجویان با شرایط فرهنگی و آموزشی در ایران و آلمان، برقرار شد.


به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، موسسه مبادلات آکادمیک آلمان امسال میلادی همکاری با سه دانشگاه کلن و دانشگاه های تهران و کردستان را در قالب پروژه ای تحت عنوان «چندزبانگی در ایران، نگاهی اجتماعی به تنوعات دستوری» با هدف نقل و انتقال بین دانشگاهی دانشجویان با بودجه ای ۱۰۰۰۰۰ یورویی شروع کرد.
طرح مذکور هم اکنون در فاز اول قرار دارد و امکان تمدید آن تا دو سال دیگر هم وجود دارد. هدف از این طرح آشنایی دانشجویان با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در دو کشور آلمان و ایران است.
در قالب این پروژه، دانشجویانی از دو دانشگاه تهران و کردستان برای گذراندن یک دوره سه ماه اقامت تحقیقاتی تحت نظر دانشگاه کلن عازم این شهر می شوند. به همان ترتیب، دانشجویانی از دانشگاه کلن در قالب همین طرح به ایران سفر خواهند کرد تا در مدت اقامت سه ماه خود در ایران با شرایط فرهنگی، اجتماعی و آموزشی ایران آشنا گردند و طرح های تحقیقاتی خودرا پی بگیرند.
کارهای دانشجویانی که از آلمان وارد می شوند تحت نظارت دانشگاه تهران و دانشگاه کردستان خواهد بود. اکثریت دانشجویانی که امسال به ایران می آیند اظهار تمایل کرده اند که قسمتی از مدت اقامت خودرا در کردستان گذرانده تا با ظرفیت های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی کردستان آشنا گردند.
دانشجویان واجد شرایط برای اعزام به این سفرهای تحقیقاتی سه ماهه در ابتدا توسط اساتید مجری این طرح به کمیته بررسی و انتخاب دانشجویان معرفی می گردند.
در این کمیته دکتر آریا عدلی از دانشگاه کلن، دکتر غلامحسین کریمی دوستان از دانشگاه تهران، دکتر یادگار کریمی از دانشگاه کردستان و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کلن کریستینا سنتیوانی و نماینده روابط بین الملل دانشگاه کردستان حضور دارند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هم اکنون دو دانشجو و یک استاد از دانشگاه تهران و یک دانشجو از دانشگاه کردستان درحال سپری کردن اقامت سه ماه خود در آلمان هستند. برای دور دوم اعزام، از جانب دانشگاه کردستان دو دانشجواز طرف کمیته ارزیابی انتخاب شده اند که در ترم پاییز سال جاری برای گذراندن یک دوره سه ماهه به دانشگاه کلن اعزام می شوند. همچنین، دو دانشجوی مقطع دکتری و یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زبان شناسی دانشگاه کلن در ماه سپتامبر سال جاری برای گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود به دانشگاه کردستان اعزام خواهند شد.
منبع:

1400/04/25
21:57:40
0.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog