در گفت وگو با بلاگ سان مطرح شد؛

زنده به گور كردن هویت زنان در عصر دیجیتال

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان اظهار داشت: اگر در عصر جاهلیت، جسمانیت زن را زنده به گور می کردند امروز در عصر دیجیتال هویت، اعتبار، ارزش و جنسیت زن را زنده به گور می کنند.

زنده به گور كردن هویت زنان در عصر دیجیتال

سرهنگ سیدعلی میر احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره فلسفه حجاب، تصریح کرد: اگر در عصر جاهلیت، جسمانیت زن را زنده به گور می کردند امروز در عصر دیجیتال هویت، اعتبار، ارزش و جنسیت زن را زنده به گور می کنند و این از نمونه اقدامات نرم دشمن است که مهم ترین رکن خانواده یعنی زن را هدف گرفته تا نقش مادری زنان کمرنگ شود.
وی با اشاره به اینکه پس از انقلاب صنعتی فرانسه در سال ۱۷۸۹ میلادی، تحولی در صنعت حادث شد یعنی استفاده ماشین به جای نیروی انسانی و بدینگونه مدیریت مکانیزه شکل گرفت، اضافه کرد: در اینجا شاهد دوره ای از دگرگونی های اجتماعی_ سیاسی در تاریخ فرانسه و اروپا هستیم که صحنه گردان های بازار شکست خورده و از هم پاشیده اروپا برای آنکه رقابت در فروش تولیدات خود ایجاد کنند این دفعه هم سراغ زنان رفتند تا از آنها بعنوان مدل و یا یک ابزار برای جلب توجه مشتریان در ورودی مغازه ها یا داخل ویترین فروش مغازه در کنار کالاهای فروشگاه استفاده کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به اینکه در تعالیم اسلامی حجاب یعنی زن والاست نه کالا، بیان نمود: حجاب به معنای آزاد بودن از زندانی به نام نظر دیگران؛ اگر در عصر جاهلیت جسمانیت زن را زنده به گور می کردند امروز در عصر دیجیتال هویت، اعتبار، ارزش و جنسیت زن را زنده به گور می کنند تا جایی که هوای نفس شیطانی، هوسرانی، چشم چرانی، ولنگاری، گناه و معصیت، خیانت زن و شوهر به یکدیگر و نهایتا فروپاشی کانون خانواده را رقم بزنند چون که آنان به نقش زن در مدیریت خانواده و تربیت درست فرزندان و هدایت آنها به اجتماع پی برده اند.
میر احمدی با اشاره به اینکه در واقع مهم ترین رکن و عنصر اصلی اجتماع را هدف گرفته اند، اظهار داشت: پر واضح است زنان ضعیف النفس، گرفتار خطوات شیاطین ناشی از نداشتن باور عمیق که طعمه شیطان می شوند که گرفتار بی هویتی و احتیاج به جلب توجه دیگران دارند، هدف و آماج حملات نرم دشمن قرار می گیرند تا در واقع آنها را از هستی ساقط کنند.
وی تاکید داشت: زنان در غرب جایگاهی ندارند که پدیده همجنس بازی و ازدواج مرد با مرد رایج شده که این تفکر محصول بدحجابی، بی بندوباری و بی هویتی زنان در غرب است.
وی با اشاره به اینکه حجاب یعنی من زاییده عصر جاهلیت نیستم و حجاب یعنی نماد هویت انسانی، تاکید داشت: حجاب یعنی احترام به حرمت های الهی، یعنی هنر پوشاندن، نه پوشیدنی که از نپوشیدن بدتر است و همینطور حجاب یعنی تقدس زن یعنی مراقبت از تقوا، یعنی اعتماد به نفس و مبارزه با نفس شیطانی و در آخر حجاب یعنی خون بهای شهیدان همانطور که شهید مطهری می نویسد: «آنان که زیبایی اندیشه دارند، زیبایی تن را به نمایش نمی گذارند» هرگاه یک منزل یا مغازه پر از جواهرات باشد و برای ما پرارزش باشد پرواضح است که به آن حفاظ می زنیم و حصار می کشیم از نظر سارقان و افراد شرور در امان بماند بنابراین باید گفت در واقع ارزش گوهر درونی به صدف آن و حجاب فاطمی (س) است.
جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به اینکه فلسفه قیام سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر اساس دو چیز بود، نخست اقامه نماز اول وقت و سپس احیای امر به معروف و نهی از منکر، بنابراین رسالت دینی که بر دوش همگان است این که آیا امر به معروف را از خودمان و از فرزندانمان آغاز کرده ایم؟ آیا در اقامه نماز و بیدار کردن فرزندان از خواب غفلت در ادای فریضه الهی نماز اول وقت آمر به معروف هستیم؟

1400/04/29
12:43:41
0.0 / 5
608
تگهای خبر: رمان , فروشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
sunblog