مدیر كل تبلیغات اسلامی استان مركزی:

اولویت اصلی نهادهای حوزوی استان مركزی تحكیم خانواده است

اولویت اصلی نهادهای حوزوی استان مركزی تحكیم خانواده است

به گزارش بلاگ سان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: اولویت اصلی شورای نهادهای حوزوی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰ تحکیم خانواده است.حجت الاسلام مهدی عباسی به مناسبت هفته ازدواج در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: امروز جامعه اسلامی ایران در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند توجه ویژه به بحث خانواده است. تمدن اسلامی با محوریت خانواده که در قرآن از آن بعنوان بیت یاد می شود در طول تاریخ با این میراث خاصی که خداوند بر روی آن تاکید داشته است، بحث تعالی جامعه را پیش برده است.
وی افزود: جامعه اسلامی ساختارش مبتنی بر بیت است ساختارش مبتنی بر خانواده است از معبر خانواده است که انسان رشد شخصیتی پیدا می کند و جامعه از بیت های سالم و پاک تشکیل می شود.
نهاد خانواده اولویت های اصلی شورای نهادهای حوزوی استان مرکزی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های اصلی شورای نهادهای حوزوی استان مرکزی توجه ویژه به بحث خانواده است بنابراین در سال ۱۴۰۰ بحث های در رابطه با تحکیم خانواده و استقامت خانواده در دستور کار شورای حوزوی قرار گرفت.
عباسی افزود: این شورا متشکل از مرکز مدیریت خواهران و برادران و مرکز خدمات حوزه ها و اداره تبلیغات استان مرکزی است و برنامه های کارگاه های خانواده برای طلاب، دانشجویان و عموم مردم استان طراحی شده است که با محوریت مساجد در سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.
اپلیکیشن همدم اقدام نو در جهت تسهیل ازدواج جوانان
وی ضمن اشاره به اپلیکیشن همدم، اظهار داشت: این اپلیکیشن کاری از مؤسسه تبیان سازمان تبلیغات کشور است که در عرصه مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره همسریابی یک سامانه بسیار قوی است که در این سامانه مشاوران متعهد و متخصص در این اپلیکیشن به کاربران عرضه مشاور می دهند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در انتها بیان نمود: اپلیکیشن همدم طوری طراحی شده است که بعد از تست های روانشناسی و تشکیل پرونده توسط کاربر، خانواده ها در جریان قرار می گیرند و در یک فرآیندی با هماهنگی خانواده بحث ازدواج پیگیری می شود در ضمن سایت همسریابی سایت تبیان فعال است و در چارچوب آن سه هزار و ۷۰۰ ازدواج از سالهای گذشته رقم خورده است که بنا به قول رئیس مؤسسه تبیان حتی یک مورد طلاق از این سه هزار و ۷۰۰ ازدواج گزارش نشده است.
گفتنی است در جهت همگرایی نهادهای حوزوی استان مرکزی در تحکیم بنیان خانواده روز گذشته طی مراسمی از ۴۶ زوج طلبه تجلیل شد و با حضور نماینده ولی فقیه در استان دوره آموزشی ویژه این زوج ها شروع شد.


منبع:

1400/04/30
11:55:11
0.0 / 5
264
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جوانان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog