معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اعلام كرد؛

تجلیل از ۷۲ نخبه شاهد و ایثارگر طی جشنواره جایزه ملی ایثار

تجلیل از ۷۲ نخبه شاهد و ایثارگر طی جشنواره جایزه ملی ایثار

به گزارش بلاگ سان معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اظهار داشت: در پنجمین جایزه ملی ایثار از 72 نخبه شاهد و ایثارگر و 36 همیار طرح شاهد تجلیل شد.به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید ظهر امروز در پنجمین همایش جشنواره جایزه ملی ایثار اظهار داشت: همزمانی این همایش با بیانیه گام دوم انقلاب بیان کننده این است که فرزندان شاهد و ایثارگر باید با همت بالا به قله های علمی دست یابند و دشمنان را ناکام بگذارند.
وی اضافه کرد: این جشنواره در امتداد ارزیابی دستاوردهای سالانه طرح شاهد طراحی شده است و از با اهمیت ترین اهداف آن ایجاد انگیزه و رقابت سالم تحصیلی با تاکید بر نخبه شناسی و آماده سازی فرزندان شاهد برای ورود به میدان رقابت های علمی است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اظهار داشت: در این جشنواره از ۷۲ نفر تجلیل می شود که از این افراد ۱۵ نفر از وزارت علوم، ۱۵ نفر از وزارت بهداشت، ۱۸ نفر از دانشگاه آزاد و ۱۱ نفر از وزارت آموزش و پرورش و ۱۲ نفر از نخبگان مرکز حوزه های علمیه هستند.
سلیمانی اشاره کرد: برای نخستین بار در این جشنواره از تلاش ۳۶ نفر از همیاران طرح شاهد در مدارس و دانشگاه ها تجلیل می شود.
وی بیان کرد: هم اکنون ۱۷۰ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در کشور اشتغال به تحصیل دارند و سه هزار و ۲۶۰ نفر از فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر عضو هیئت علمی هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید عنوان کرد: در کنکور سال ۹۹ نیز ۲۱ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر بدون سهمیه ایثارگری موفق به دریافت رتبه دو رقمی شدند و طی ۵ سال اخیر ۱۰۶ نفر از این عزیزان رتبه زیر ۱۰۰ کنکور را کسب کردند.
سلیمانی اشاره کرد: بنیاد شهید تلاش نموده تا بستر خوبی برای کسب علم فرزندان شاهد و ایثارگر فراهم آورد تا همانطور که پدران این عزیزان برای خاک این کشور ایثار کردند، شاهد خدمت فرزندان آنها به جامعه با کسب علم باشیم.
وی در آخر اشاره کرد: دشمنان بر روی جامعه ایثارگری بسیار حساس هستند اما پیشرفت این خانواده بزرگ آنها را ناکام خواهد گذاشت.


منبع:

1400/05/13
22:53:00
0.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog