انتشار سومین اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400

بلاگ سان: دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال  1400 دیگربار، برای سومین بار اصلاح شده است و مهلت انتخاب رشته مجازین این آزمون امروز؛ امروز(پنجشنبه) 21 مرداد اختتام می یابد.

انتشار سومین اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ دیگربار، برای سومین بار اصلاح شده و داوطلبان می توانند برمبنای اصلاحات جدید نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. همین طور داوطلبانی که قبلاً نسبت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا اختتام امروز، نسبت به مشاهده و ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.

کنکور ۱۴۰۰ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از ۹ تیر ماه سال جاری همزمان در ۴۱۴ شهرستان و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شد و پروسه برگزاری آن به مدت چهار روز ادامه داشت. انتخاب رشته مجازین این آزمون که از روز پنجشنبه ۱۴ مرداد شروع شده بود و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده، امروز(پنج شنبه ۲۱ مرداد) اختتام می یابد.

در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کردند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا به اندازه سال قبل است، به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۰ هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد و بر طبق این نتایج، تعداد یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور پذیرش خواهند شد.

کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

برای دریافت فایل سری سوم اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰ به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید.


منبع:

1400/05/23
11:19:27
0.0 / 5
513
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog