اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

نتایج نهایی آزمون دکتری سال 1400 دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان است.
متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده است که متقاضیانی که اسامی آنها بعنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل های تحصیلی اعلام شده است، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) از روز سه شنبه مورخ ۲۶ مرداد به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.
براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که بر طبق مدرک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان دوره سطح ۳ را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۱ شهریرو فارغ التحصیل می شوند، منحصراٌ می توانند در یکیی از کدرشته های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت کنند و در صورت گرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خودرا که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.
پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون، دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد بوده اند، باید تا تاریح ۳۱ شهریور فارغ التحصیل شوند. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان بر طبق ( ۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در فرم مخصوص درج شود و بعد از تأیید مسئول ذی ربط به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.
ثبت نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می پذیرد و عدم اقدام پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور به پذیرفته شدگان سفارش کرده اطلاعیه مندرج در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خودرا به دقت مطالعه نمایند.
در هر مرحله از ثبت نام و هنگام تحصیل، چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده و یا اطلاعات غلطی ارایه داده و واجد شرایط نمی باشد، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در قالب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی پذیرد. برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، حدود یک هفته پس از اعلام نتیجه، کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از جانب دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و بوسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.
سازمان سنجش آموزش کشور تاکید دارد، از آنجائیکه تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره های دکتری «Ph.D» امکان پذیر نمی باشد و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نمی باشد، پس درخواست های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.
1400/05/25
13:59:49
0.0 / 5
453
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog