بیانیه فعالین خانواده درباره وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان

به گزارش بلاگ سان مجمع فعالین خانواده درباره وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، اطلاعیه ای را صادر و پیشنهاداتی را در مورد این وزارت خانه اعلام نمود.

بیانیه فعالین خانواده درباره وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، متن این بیانیه به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس جمهور، ریاست و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با عرض سلام و احترام مجمع فعالین خانواده بعنوان جمعی متشکل از بیشتر از نود نفر از اساتید، پژوهشگران و کنشگران حوزه خانواده که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند. لازم می داند در این برهه حساس و در بحبوحه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی نکاتی را خدمتتان اعلام بدارد: ۱- نگاهی به آمارهای جامعه ایران نشان داده است که متأسفانه در حوزه خانواده در بدترین شرایط تاریخ آماری خود از نظر کاهش ازدواج، افزایش طلاق، کاهش فرزندآوری، بالا رفتن سن ازدواج و… و. قرار داریم. و این مورد نه تنها در آمار حیاتی بلکه در تغییر نگرش ها و دیدگاه ها هم قابل پیگیری می باشد. همه اینها جامعه را با بحرانی رو به رو ساخته است که بیشتر از ۱۳ میلیون جوان مجرد که در سن ازدواج هستند از ثمرات آن است و صدها هزار نفر به تجرد قطعی رسیده اند و پر واضح است که این وضعیت جامعه ایران را با انواع بحران های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رو به رو ساخته و خواهد ساخت که افزایش صدمه های اجتماعی تنها نشانه ای از آنهاست. ۲- هر چند در ایجاد وضعیت فعلی عوامل مختلفی از داخل و خارج ایران دخیل بوده است اما نمی توان از این مورد صرف نظر کرد که در این وضعیت بحران زده، شاهد آن هستیم که خانواده بعنوان کانون انسان ساز جامعه که حتی در اصل ده قانون اساسی (از آنجایی که خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است، همه قوانین و مقررات و برنامه ریزی های مربوط باید در جهت آسان کردن تشکیل خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.) به صراحت به آن اشاره شده، بدون متولی و مسئول باقی مانده است. میتوان گفت در سیستم بروکراسی عظیم جمهوری اسلامی هیچ وزارت خانه، سازمان و نهادی مسئول این نهاد اسلامی و حیاتی اجتماع (خانواده) نیست. نه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، نه شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده شورایعالی انقلاب فرهنگی، نه وزارت ورزش و جوانان و خوب واضح است که این وضعیت خود می تواند مشدد بحران خانواده در ایران باشد. ۳- حال در این شرایط توقع می رود در وزارت ورزش و جوانان با عنایت به اهداف، تکالیف و اختیارات وزرات ورزش و جوانان که در تاریخ ۱۶/ ۰۶/ ۱۳۹۹‬ به تصویب شورای اسلامی رسیده است و در چند بند به صورت روشن و واضح به وظایف این وزارت خانه در حوزه خانواده و جمعیت اشاره شده است، وزیر پیشنهادی یک فرد توانمند در این عرصه بوده تا بتواند گامی مثبت در این راه بردارد. ۴ - منکر اهمیت ورزش قهرمانی برای افزایش نشاط، ترویج ورزش همگانی، حفظ وجه بین المللی نظام اسلامی و افزایش غرور و اعتماد به نفس ملی، نیستیم و اساسا باید برای آن برنامه ریزی گردیده و به آن هم پرداخته شود. اما هیچ عقل سلیمی نهاد خانواده را در اولویت دوم پس از ورزش قهرمانی در وزارت خانه ای مرتبط قرار نمی دهد، آن هم در شرایطی که وزرات خانه های دیگر وظایف خود در حوزه خانواده به خوبی انجام نمی دهند ۵- اگر وزرای قبلی سیاسی و یا بیشتر با رویکرد ورزشی و آن هم ورزش حرفه ای انتخاب می شدند، توقع این است که در دولت آقای رئیسی و در دوره مجلس انقلابی اولویت سنجی شده و ملاحظه گردد که آیا مساله دهها میلیون خانواده و جوان در سن ازدواج مهمتر است یا ورزش حرفه ای که مخاطبانش شاید به چند صد هزار هم نرسد.
آیا حفظ کیان خانواده و افزایش شادی و نشاط و تحکیم این نهاد انسان ساز برای جامعه ما حیاتی تر است و آینده فرهنگی اجتماعی و تمدنی ما را تضمین می نماید یا مدال های دوره ای ورزش قهرمانی توسط عده ای معدود. ۶- ایراد مذکور در سوابق، برنامه ها و تحصیلات آقای دکتر سجادی به شدت نمایان است. اما مساله تنها عدم رأی اعتماد به ایشان نیست بلکه ما فعالین خانواده دلسوزانه از رئیس جمهور و نمایندگان مجلس می خواهیم تا رویکرد خویش را در انتخاب وزیر وزارت خانه مطبوع عوض کنند تا شاید بتوان با همکاری دولت و مردم وضعیت خانواده را به سمت بهبود و گذر از این پیچ پر خطر رهنمون شد. با تشکر مجمع فعالین خانواده»


منبع:

1400/06/03
21:01:40
0.0 / 5
467
تگهای خبر: اساتید , برنامه , جوانان , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
sunblog