فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز

داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از امروز یکشنبه ۷ شهریور ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام نمایند.

فرصت مجدد انتخاب رشته داوطلبان ارشد علوم پزشکی از امروز
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ اعلام می شود. همینطور ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها اواخر شهریور ماه از راه سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می شود.
انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی هم با عنایت به دفترچه راهنمای انتخاب رشته از راه سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل انجام است.
کلیه داوطلبان رشته ها و مجموعه های امتحانی مجاز به انتخاب رشته محل، باید رشته هایی را انتخاب کنند که مدرک تحصیلی مورد پذیرش مقطع قبلی، مطابق ضوابط و مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی مندرج در جدول شماره ۱ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، باشد.
بدیهی است در هر مرحله از روند آزمون، پذیرش، تحصیل مشخص شود که این امر توسط داوطلب رعایت نشده و مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور و یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها، در مورد فرد تصمیم گیری خواهد شد.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، عدم تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب از روند آزمون حذف می شود و متعاقباً انجام اقدامی میسر نخواهد بود.
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه (رایگان) و غیر روزانه (شهریه پرداز) آزمون سال ۱۴۰۰ و پس از آن، چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کنند و چه ثبت نام نکنند، سال پس از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند و یک سال محروم از شرکت در آزمون می شوند.
همچنین کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل (به جز پذیرفته شدگان سال قبل دوره مجانی (روزانه) و شهریه پرداز (غیر روزانه) که مجاز به شرکت در آزمون سالجاری نیستند) در صورت ثبت نام در دانشگاه باید تا زمان قبولی در آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتیکه دانشجویان این امر را رعایت نکنند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.
دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در برابر اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر مبنای امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. لذا داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشـتر به سـایت اینترنتی دانشـگاه یا مرکز مورد نظر رجوع کنند. دبیرخانه شـورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نموده اند که در مورد عرضه یا عدم عرضه خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی نخواهند داشت.
با توجه به این که داوطلبان تا تاریخ ۳۱ شهریور باید فارغ التحصیل شوند، بنابراین کسانی که پس از تاریخ مذکور فارغ التحصیل خواهند شد، به سبب این که مجاز به شرکت در آزمون نبوده اند، باید از تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل اجتناب کنند.
ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو مجانی و شهریه ای در دفترچه راهنما ذکر شده است. داوطلبان بر مبنای دفترچه لازم است ابتدا انتخاب خویش را تعیین کرده و سپس در زمان مقرر نسبت به تکمیل فرم اینترنتی مربوطه اقدام نمایند.
داوطلبان توجه نمایند اطلاعات لازم در مورد گرایش های مختلف در هر رشته توسط گروه آموزشی دانشگاه تعیین می شود.
کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی باید همزمان با سایر داوطلبان عادی از تاریخ تاریخ ۲ تا ۴ شهریور ماه جاری نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. ازاین رو لازم است با کد رهگیری خود وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل را انجام دهند. به عبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده مجاز به انتخاب رشته محل هستند.
داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دوره های مجازی دانشگاه های علوم پزشکی موظفند آئین نامه آموزش الکترونیکی دانشگاه های علوم پزشکی را مطالعه کنند. تحصیل در این دوره با پرداخت شهریه بوده و مبلغ آن توسط دانشگاه اعلام می شود.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در چهار نوبت بامداد و عصر در ایام ۳۱ تیر و ۱ مرداد به مدت ۱۶۰ دقیقه در ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی شامل ۴۰ حوزه امتحانی در چارچوب ۴۳ رشته و ۱۰ مجموعه رشته برگزار شد.
در این آزمون مجموعا ۷۲ هزار و ۸۱۵ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۴۶ هزار و ۳۱۶ نفر در آزمون شرکت کردند و ۲۶ هزار و ۴۹۹ نفر (معادل ۳۶ درصد) غایب بودند.


منبع:

1400/06/09
10:26:22
0.0 / 5
451
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog