وزیر علوم تاكید كرد

تحصیل بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری در دانشگاهها

به گزارش بلاگ سان وزیر علوم با اشاره به تحصیل بیش از 100 هزار دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه های کشور اظهار داشت: این در حالیست که پیش از انقلاب 170 هزار دانشجو در کشور داشتیم.

تحصیل بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری در دانشگاهها
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در آیین تکریم و معارفه قائم مقام وزیر و رؤسای سابق و جدید مرکز هیئت های امنا و ممیزه، تحقیقات و فناوری خطاب به رؤسای دانشگاه ها اشاره کرد: بنده اعتقاد دارم رؤسای دانشگاه ها سرمایه های نمادین و باارزش علمی کشور هستند که مسئولیتی بسیار دشوار را برعهده دارند، ضمن آرزوی سلامتی، به این عزیزان خدا قوت می گویم.
وی همین طور با تشکر از زحمات دکتر باقری در زمینه آموزش عالی، اضافه کرد: جا به جاشدن مدیران در آموزش عالی به مفهوم ناتوانی نیست بلکه تزریق یک روح و انرژی جدید به سیستم مدیریتی است.
وزیر علوم افزود: آموزش عالی پیش از انقلاب ۱۷۰ هزار دانشجو داشت و الان بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی دکتری دارد که این خودباوری نتیجه زحمات و عمری است که اساتید و اندیشمندان در طول این سال ها به خرج داده اند.
دکتر زلفی گل با اعلان اینکه ما قدردان اساتید، کارکنان، دانشجویان و اندیشمندان کشور هستیم، اظهارکرد: اگر امروز در عرصه های علمی دنیا حرفی برای گفتن داریم، بطور قطع این دستاوردها، حاصل تولیدات دانشگاهی است.
وی با تاکید بر این که جایی که فکر، اندیشه و علم تولید می کند، باید در صدر قرار گیرد، اظهار داشت: ما باید قدردان کارکنان صف و ستاد بعنوان یاوران علمی و دانشجویان بعنوان امیدهای آینده باشیم و اگر این بخش ها بصورت مناسب کنار هم قرار بگیرند، توفیقات بسیاری را رقم خواهند زد.
وزیر علوم همین طور درباب خاصیت های شخصیتی و علمی دکتر باقری نیز اظهار داشت: دکتر باقری انسانی با اخلاق، عاقل، عادل و دارای همه خاصیت های یک انسان تمام عیار علمی است پس انتخاب جایگزین برای ایشان کار بسیار سختی بود و بعد از تأمل بسیار، از دکتر سلیمانی که یکی از اساتید و شخصیت های برجسته علمی و اجرائی کشور بوده اند، تقاضای قبول مسئولیت کردیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی همین طور با تقدیر از زحمات دکتر ممویی مشاور سابق وزیر علوم در امور هیات های امنا و هیات های ممیزه، اظهارداشت: دکتر ممویی نیز یک انسان با تجربه و با اخلاق بودند که جایگزین ایشان دکتر مهدی بیات یکی از شخصیت های نخبه و جوان برگزیده شد که امیدواریم ایشان در کنار بهره مندی از تجارب دکتر سلیمانی، در حیطه مسئولیت های خود به توفیقات بیش از پیش دست یابند.
در اختتام این مراسم نیز ضمن تقدیر مجدد از دکتر باقری و دکتر ممویی، اهدای حکم به دکتر سلیمانی و دکتر بیات از طرف وزیر علوم صورت گرفت.
منبع:

1400/06/14
21:49:01
0.0 / 5
436
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog