در پی پیش بینی افزایش جمعیت صورت می گیرد؛

ایجاد ۱۲ تا ۱۵ دانشگاه جدید در مصر

به گزارش بلاگ سان وزارت علوم مصر از ایجاد ۱۲ تا ۱۵ دانشگاه جدید در این کشور اطلاع داد.

ایجاد ۱۲ تا ۱۵ دانشگاه جدید در مصر
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، به نقل از یودبلیونیوز، "خالد عبدالغفار" وزیر علوم و تحقیقات مصر اعلام نمود: از سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۲ تا ۱۵ دانشگاه جدید همچون شعب دانشگاه های خارجی، آماده عرضه خدمت رسانی به دانشجویان خواهند بود.
وی تصریح کرد: ۱۹ دانشگاه خصوصی در این کشور راه اندازی شده و یکی از این دانشگاه ها امسال شروع به کار کرده است.
علاوه بر این، وزارت علوم مصر برنامه ریزی کرده تا شعب دانشگاه های خارجی از کشورهای انگلیس، آمریکا و کشورهای دیگر را راه اندازی کند.
این دانشگاه های جدید شامل دانشگاه های صنعتی می شود که برای نخستین بار در مصر معرفی می گردند. این دانشگاه ها عموما برای دانشجویانی است که از کالج های فنی فارغ التحصیل شده اند. چونکه در این دانشگاه های صنعتی رشته های فناوری اطلاعات، ارتباطات و فناوری های تولید عرضه می شود.
عبدالغفار وزیر علوم مصر در این رابطه اظهار داشت: در نظر داریم تعداد دانشجویان بین المللی خویش را افزایش دهیم و هدف ما این است که برای سال ۲۰۳۰ میلادی، تعداد دانشجویان خارجی را از جهان عرب، اروپا و آسیا به ۲۰۰ هزار نفر برسانیم.
وی اعلام نمود: در این دانشگاه های جدید ۲۰۰ بورسیه جدید تحصیلی هم به دانشجویان عرضه می شود.
گفتنی است، مصر دارای ۲۷ دانشگاه دولتی و ۴۵ دانشگاه خصوصی است. اما هنوز تعداد آنها کافی نیست. چونکه رئیس جمهور مصر در ماه نوامبر اعلام نمود که تعداد دانشگاه های این کشور، باید با عنایت به افزایش جمعیت تا سال ۲۰۳۲ میلادی، به ۱۲۵ دانشگاه برسد.
1400/06/23
10:32:44
0.0 / 5
437
تگهای خبر: برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
sunblog