معاون آموزش دانشگاه تربیت مدرس اعلام كرد

آغاز کلاس ها از ۲۷ شهریور

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اعلام نمود: علیرغم تاخیر در انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه، کلاس ها از ۲۷ شهریور ماه آغاز خواهد شد.

آغاز کلاس ها از ۲۷ شهریور
دکتر محمدرضا کلباسی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همانطور که از قبل اعلام شده بود، کلاس های دانشگاه تربیت مدرس از تاریخ ۲۷ شهریور به صورت مجازی آغاز خواهد شد.
وی در ارتباط با دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه افزود: از آنجائیکه مقرر است سازمان سنجش اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد را در مهر ماه اعلام نماید، امکان دارد کلاس های دانشجویان جدیدالورود در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه تشکیل گردد. ولی کلاس های دانشجویان جدیدالورود دکتری و دانشجویان قبلی دانشگاه تربیت مدرس ار تاریخ ۲۷ شهریور آغاز خواهد شد.
بر این اساس، معاونت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اعلام نمود: زمان انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه برای نیمسال اول، که از ۲۳ شهریور شروع شده، تا ۲۸ شهریور ماه ادامه خواهد یافت.
کلاس های نیمسال اول سال تحصیلی جدید هم از تاریخ ۲۷ شهریور شروع می شود و در تاریخ ۱۶ دیماه آخر می یابد.
براساس اعلام قبلی دانشگاه تربیت مدرس، دانشجویان در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مهر ماه می توانند نسبت به حذف و تعویض دروس خود اقدام نمایند. همچنین، امتحانات دروس مدرسی دانشجویان این دانشگاه در تاریخ ۱۸ الی ۲۳ دیماه و امتحانات دروس تخصصی ۲۵ الی ۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.
براساس اعلام دکتر سید مسعود موسوی شفائی مدیر آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، با عنایت به این که نتایج آزمون کارشناسی ارشد اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد، ثبت نام نودانشجویان این دانشگاه در آبان ماه به صورت مجازی شروع می شود.
دکتر موسوی شفائی اضافه کرد: به صورت کلی با این درصد واکسیناسیون امکان بازگشایی در اول مهر بعید به نظر می آید. چونکه قرار بود دانشجویان شهرستان ها که فهرست اسامی آنها به وزارت علوم عرضه شده در محل سکونت خودشان واکسینه شوند اما این مورد تابحال انجام نشده است. علاوه بر این، با عنایت به زمان بندی تزریق دوز اول و دوم واکسن، ایمنی افراد در مقابل کووید-۱۹ در آبان ماه ایجاد می شود.
وی خاطرنشان کرد: در کل کیفیت آموزش مجازی رو به ارتقاء است؛ به حدی که تصمیم کلی این است که اگر شرایط عادی برقرار شد، آموزش ترکیبی همچنان حفظ شود و این آموزش می تواند در کنار آموزش حضوری مثبت باشد. در مجموع تحقیق ما میزان رضایت نسبی را نشان می داد ولی حقیقت این است که دانشجویان ما همه بعنوان دانشجوی حضوری پذیرفته شدند و در شرایط کرونا بالاجبار به دانشجویان الکترونیکی تبدیل شدند که این مورد این رضایت کامل را ایجاد نمی کند.
منبع:

1400/06/27
10:56:57
0.0 / 5
466
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog