در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

تاسیس ۵۰ مرکز مشاوره ازدواج توسط معاونت جوانان در ۶ ماه اول سال

بلاگ سان: مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش، از صدور مجوز فعالیت 50 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده و تمدید فعالیت 50 مرکز دیگر در 6 ماه اول سال جاری آگاهی داد.

تاسیس ۵۰ مرکز مشاوره ازدواج توسط معاونت جوانان در ۶ ماه اول سال

اعظم کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره صدور و تمدید مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در شش ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ مجوز ۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را که متقاضیان آن پروسه دریافت مجوز را گذرانده و پذیرفته شده بودند را صادر و تعداد ۵۰ مرکز نیز که مهلت فعالیت آنان به انتها رسیده بود، تمدید کرد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اضافه کرد: صدور این مجوزها ۲ ساله است و بعد از آن در صورت همکاری منظم مدیران این مراکز با وزارت و ادارات کل ورزش و جوانان استانها، شرکت در دوره های بازآموزی، دانش افزایی و عدم تخلف هر ۲ سال یک دفعه تمدید می شود.
کریمی با اشاره بر هدف از فعالیت این مراکز عنوان کرد: در مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، تیمی متشکل از روانشناسان، مشاوران متخصص و مشاور دینی با هدف کمک به جوانان و خانواده ها ارائه خدمت می کنند.
وی اشاره کرد: خدمات مشاوره برای شناخت بهتر از خود و یکدیگر و کسب مهارت های لازم برای ساختن زندگی مشترک سالم، بالنده و مؤثر و تقویت بنیان خانواده، یادگیری مهارت های زندگی مشترک، توانمندی در زندگی و پیش گیری از طلاق، مشاوره های قبل از طلاق، مواجه شدن کارآمد با مسائل، مشکلات و بحران های زندگی به آموزش و مشاوره به جوانان و خانواده ها می پردازند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره بر نحوه بهره مندی از خدمات مراکز مشاوره ازدواج و خانواده خصوصاً باتوجه به محدودیت های کرونائی بیان کرد: مراکز مشاوره و آموزش ازدواج و خانواده علاوه بر ارائه خدمات بصورت تلفنی، حضوری و مجازی مبادرت به تولید محتوای آموزشی و اثربخش در قالب کلیپ، موشن گرافی، مصاحبه، فیلم، پوستر و گفتگوهای زنده در بستر شبکه های اجتماعی می کنند و اطلاعات مناسبی را در اختیار عموم مردم قرار می دهند.
کریمی با اشاره بر شرایط لازم برای ارائه مجوز مشاوره به افراد متقاضی گفت: برای جلوگیری از ورود افراد غیرحرفه ای، غیر متخصص و فاقد صلاحیت به امر مشاوره ازدواج و خانواده، متقاضیان باید شرایط دریافت مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را دارا باشند. دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته روان شناسی و مشاوره با گرایش های در رابطه با ازدواج و خانواده، پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و دارا بودن حداقل ۵ سال تجربه کاری در زمینه ازدواج و خانواده ازجمله شرایط تعیین شده است.
وی با اعلان اینکه روند دریافت مجوز مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به گونه ای طراحی و تدوین شده است که تنها افراد صاحب صلاحیت و متخصص بتوانند مجوز مرکز دریافت نمایند، اشاره کرد: برای این کار ابتدا متقاضیان در سامانه الکترونیک صدور مجوز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به آدرس WWW.MOSHAVER.MSY.GOV.IR ثبت نام کرده و بعد از بررسی و تأیید مدارک کارشناسی و احراز صلاحیت، در مصاحبه علمی شرکت و اگر متقاضیان در مصاحبه ها قبول شوند، مجوز فعالیت مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را دریافت می کنند.


منبع:

1400/07/08
11:04:54
0.0 / 5
410
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog