اولویت دانشگاه امیرکبیر در حوزه ایجاد میان رشته ای ها

بلاگ سان: سرپرست جدید دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فعالیت در حوزه های نوظهور که عموما جنس آنها میان رشته ای ها است را در اولویت اقدامات خود عنوان نمود و اظهار داشت: ما باید پروژه هایی را به انجام برسانیم که مورد نیاز کشور هستند.

اولویت دانشگاه امیرکبیر در حوزه ایجاد میان رشته ای ها
دکتر سید حسن قدسی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ما در حوزه آموزش، همچنان به ایجاد رشته های آموزشی بین رشته ای خصوصاً در حوزه های فنی و غیر فنی مورد تقاضای جامعه نیازمندیم و می خواهیم در نخستین اقدامات خود، نسبت به ایجاد و گسترش این رشته ها تلاش نماییم.
وی در این رابطه افزود: ما می خواهیم برای ایجاد میان رشته ای ها برای رشته های آی تی، هوشمندسازی، مهندسی پزشکی و آینده پژوهی اقدامات لازم را انجام دهیم.
دکتر قدسی پور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مادر دانشگاه های صنعتی کشور است، اظهار داشت: این دانشگاه باید زمینه ساز رشد اقتصادی کشور باشد.
وی اشاره کرد: باید تلاش اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به کار گرفته شود تا با فعالیت در حوزه فناوری های پرپتانسیل، به رشد اقتصادی کشور کمک شده و یاری رساندن به محرومین کشور به وسیله این دانشگاه محقق شود.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ارتباط با اولویت این دانشگاه در حوزه فناوری اظهار داشت: اولویت ما ارتباط با صنعت است که باید دراین زمینه تعامل با دستگاهها و معاونت علمی را افزایش دهیم تا پروژه هایی که اولویت دارند و مورد نیاز کشور هستند را به مرحله اجرا برسانیم.
منبع:

1400/07/25
09:04:35
0.0 / 5
507
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog