نماینده مجلس:

صندوق پشتیبانی از پیشکسوتان و قهرمانان در حد شعار باقی مانده است

به گزارش بلاگ سان نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخشنامه استخدام و اشتغال قهرمانان و صندوق پشتیبانی از پیشکسوتان و قهرمانان استان مرکزی در حد شعار باقی مانده است.

صندوق پشتیبانی از پیشکسوتان و قهرمانان در حد شعار باقی مانده است

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، علی اکبر کریمی شامگاه پنجشنبه در نشست وزیر ورزش و جوانان با سمن های جوانان، تشکل ها و فعالین اردوهای جهادی استان مرکزی با اعلان اینکه در استان مرکزی ۴۴۰ سمن وجود دارد، گفت؛ از این تعداد ۹۵ سمن مربوط به حوزه ورزش و جوانان است و کارنامه ای درخشان را در استان شاهدیم، اما باید برای کیفیت بخشی سمن ها ساماندهی را دنبال کرد و باید مطالبات آنها را مدنظر داشت.
وی افزود: فاقد اطلاعاتی جامع از نخبگان جوان هستیم و باید بانک اطلاعاتی از جوانان نخبه و کارشناس توسط معاونت جوانان تهیه شود که مسیر استفاده از این سرمایه های اجتماعی را میسر می کند.
گردش نخبگان در فدراسیون ها و هیأت ها رخ نمی دهد
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: فدراسیون ها و هیأت ها بخشنامه هایی دارند که گردش نخبگان در آنها رخ نمی دهد، هیأت ها و فدراسیون ها باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنند، اما ضوابط و بخشنامه ها به گونه ای است که چنین روندی را اجازه نمی دهد، از طرفی اعتبارات فدراسیون در تهران صرف اردوهای ملی می شود و چیزی به هیأت های شهرستان ها نمی رسد، این هیأت ها به لحاظ مالی ضعف بالایی دارند و باید منابع فدراسیون به شکل عادلانه در استانها توزیع شود.
کریمی با اعلان اینکه صندوق پشتیبانی از پیشکسوتان و قهرمانان در استان در حد شعار باقی مانده است، اظهار داشت: بخشنامه استخدام و اشتغال قهرمانان موجب اشتغال این افراد نشده است و الزامی را در این بخشنامه ها شاهد نیستیم، از طرفی بخش زیادی از منابع مالی حوزه ورزش توسط فوتبال بلعیده می شود و قراردادهای میلیاردی فوتبالیست ها انگیزه سایر ورزشکاران سایر رشته ها را نابود می کند و لازم است در این راستا ضوابط و سقفی برای قراردادها در نظر گرفت. کریمی درباب ورزش بانوان اظهار داشت: این حوزه خصوصاً در شهرستان ها مغفول مانده است، فضای ورزشی بانوان مورد بی توجهی قرار گرفته است و باید عنایت ویژه ای به این حوزه داشت.
وی افزود: در برخی از شهرهای غیر از مرکز استان، استادیوم ۱۵ هزار نفری وجود دارد، اما مجموعه اراک هنوز تکمیل نشده است، بزرگترین سالن ورزشی درحال ساخت اراک با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری، ۳ هزار نفر ظرفیت دارد و در حقیقت حق مردم تضییع می شود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بخشنامه اجاره اماکن ورزشی به گونه ای اجرا می شود که لطمه به هیأت ورزشی را به همراه داشته است. باید شرایطی دیده شود که اولویت با هیأت های ورزشی باشد.
تشکیل سازمان ملی جوانان ذیل وزارت ورزش راه حل مناسبی است
کریمی اظهار. کرد: در سالهای قبل بعد از ادغام سازمان ملی جوانان در وزارت ورزش، امور جوانان در سایه ورزش قرار گرفت و حوزه جوانان نیز در استانها بصورت کامل کمرنگ شد، بر این اساس باید این تحول در زمینه جوانان رقم بخورد. با تفکیک حوزه جوانان از حوزه ورزش موافقیم، تشکیل وزارتخانه جدید مطلوب نمی باشد، اما تشکیل سازمان ملی جوانان ذیل وزارت ورزش راه حل مناسبی است، این مساله در مجلس با استقبال مواجه می باشد و امیدواریم برای تقویت حوزه جوانان در سطح ملی این سازمان مجدداً شکل گیرد.
وی با اعلان اینکه جوانان امروز مشکلات و مطالبات به حق زیادی دارند، اظهار داشت: این مشکلات فقط در بحث ازدواج، اشتغال و مسکن و … نیست. علاوه بر این موارد دغدغه هایی در زمینه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و باید متولی امور جوانان، به همه امور جوانان نگاهی جامع داشته باشد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: سمن ها سرمایه هایی برای کشور هستند، با تشکیل آنها کارهای بزرگی در کشور انجام شده است و سمن ها در زمینه جوانان به محلی برای کادرسازی و تربیت مدیران آینده تبدیل گشته اند.
وی افزود: فقدان قانون جامع برای اداره امور سمن ها و تشکیل و ساماندهی آنها و حمایت های دولت را در کشور شاهدیم ولی باوجود پیگیری های انجام شده لایحه ای در این خصوص ارائه نشد، البته طرحی بعنوان قانون ساماندهی سمن ها در مجلس شورای اسلامی تهیه شده است و فراکسیونی برای رسیدگی به امور سمن نیز تشکیل شده است.


منبع:

1400/08/06
12:25:23
0.0 / 5
457
تگهای خبر: جوانان , رمان , فرهنگی , كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
sunblog