نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

دانشگاه ها اتاق فکر دستگاه های اجرائی باشند

به گزارش بلاگ سان لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از کارکردهای مهم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این است که باید نقش اتاق فکر را برای سازمان ها و دستگاه های اجرائی ایفا کنند.

دانشگاه ها اتاق فکر دستگاه های اجرائی باشند
دکتر یحیی ابراهیمی در دیدار با سرپرست دانشگاه لرستان، اظهار نمود: یکی از مطالبات مردم که در دوره ریاست قبلی دانشگاه لرستان پیگیری کردم این است که مرکز آموزش عالی الشتر که زیرمجموعه دانشگاه لرستان است بعنوان یک مجتمع آموزش عالی ارتقاء یافته و مستقل شود.
وی بیان کرد: درباره انتصابات در ادارات، سازمان ها، نهادها و دانشگاه ها، همیشه مدافع این دیدگاه بوده ام که باید اصل شایسته سالاری در همه بخش های نظام اداری کشور، تقویت و نهادینه شود.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: یکی از کارکردهای مهم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این است که باید نقش اتاق فکر را برای سازمان ها و دستگاه های اجرائی ایفا کنند تا مشکلات جامعه با راهکارهای علمی رفع شده و از طرف دیگر مطالبات مردم هم بصورت علمی پیگیری شود.
وی اشاره کرد: ظرفیت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد، یک ظرفیت بالاست و باید برای رفع چالش های جامعه از این ظرفیت و پتانسیل علمی بالا، بیش از پیش، بهره برد.
در ادامه دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان، اظهار نمود: بر طبق آموزه های حضرت امام (ره)، دانشگاه مبداء همه تحولات است، ما دانشگاهیان باید تلاش نماییم با رویکرد حل المسائلی، راهکارهای علمی و کاربردی برای رفع مشکلات جامعه ارائه دهیم، برای رفع مشکلات و مسائل جامعه، هم باید نقش مهم دانشگاهیان، گفتمان سازی عمومی شود و هم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، در مواردی که نیاز به اصلاح یا تغییر برخی ساختارهای حقوقی است تلاش کنند آنها را اصلاح کنند.
وی اشاره کرد: دانشگاه لرستان، آمادگی کامل دارد جهت رفع مشکلات و چالش های استانی در تعامل و همگرایی با نمایندگان استان کمک کنند چونکه هدف آنست که همگی در فضای همدلی و برادری، کوشش نماییم مشکلات و مسائل رفع و استان از وضعیت کمتر توسعه یافتگی، بیرون رود.
منبع:

1400/09/06
20:57:53
0.0 / 5
485
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
sunblog