آمازون ۳۰۰ هزار تن زباله پلاستیکی تولید کرد

بلاگ سان: یک گروه دیده بان محیط زیستی اعلام نمود شرکت آمازون حدود 300 هزار تن زباله پلاستیکی در سال 2020 تولید کرد.

آمازون ۳۰۰ هزار تن زباله پلاستیکی تولید کرد

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سازمان غیرانتفاعی بین المللی Oceana در گزارشی اعلام نمود در سال ۲۰۲۰ که شهروندان آمریکایی بیشتری در وضعیت پاندمی کووید ۱۹ و قرنطینه، به خرید از آمازون پرداختند، این شرکت متعاقبا زباله پلاستیکی بیشتری تولید کرد که به ۵۹۹ میلیون پوند معادل حدود ۳۰۰ هزار تن رسید.

طبق برآورد Oceana که در امر حفاظت از اقیانوس ها و احیای آنها فعالیت دارد، از ۶۰۰ میلیون پوند زباله پلاستیکی، حداکثر ۲۳.۵ میلیون پوند وارد اقیانوس های جهان شد. این رقم معادل ریختن بار پلاستیک یک خودروی ون به اقیانوس در هر ۶۷ دقیقه است.

آمازون در اطلاعیه ای به وب سایت بیزنس اینسایدر، این گزارش را رد و اعلام نمود محاسبات این گروه نقص جدی دارد و استفاده آمازون از پلاستیک را بیش از ۳۰۰ درصد بیشتر برآورد کرده و از فرضیه های قدیمی درباره منابع زباله های پلاستیکی که وارد اقیانوس ها می شوند، بهره برده است.

طبق "شاخص تولیدکنندگان زباله پلاستیکی"، عمده زباله ای که وارد اقیانوس ها می شوند، از حدود ۲۰ شرکت می آیند که شامل آمازون نیست. در حقیقت شرکت های پتروشیمی مانند اکسون موبیل، داو کمیکال و سینوپک عامل این زباله ها هستند.

بر اساس این شاخص، فقط این سه شرکت عامل ۲۰ درصد از تولید زباله های پلاستیکی یکبار مصرف هستند.

"شاخص تولیدکنندگان زباله پلاستیکی" بجای اینکه به شرکت هایی مانند آمازون که از پلاستیک برای بسته بندی استفاده می نماید، متمرکز شود، به شرکت هایی که پلیمرهای مورد استفاده برای تولید پلاستیک های یک بار مصرف را تولید می کنند بعنوان منبع پلاستیک های یک بار مصرف جهان اشاره می کند.

بعلاوه سهم آمازون در زباله های پلاستیکی که سر از اقیانوس درمی آورند، تنها بخش کوچکی از این زباله ها را تشکیل می دهد. حدود ۱۷.۶ میلیارد پوند زباله پلاستیکی جدید هر سال وارد اقیانوس های جهان می شوند در صورتیکه سهم آمازون ۲۳.۵ میلیون پوند است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، فرض "شاخص تولیدکنندگان زباله پلاستیکی" بر این است که اگر شرکت های پتروشیمی پلاستیک کمتری تولید کنند، شرکت هایی مانند آمازون مجبور می شوند بجای پلاستیک یک بار مصرف، از مواد دیگری برای بسته بندی استفاده کنند.

منبع:

1400/09/26
23:34:19
0.0 / 5
515
تگهای خبر: سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
sunblog