مدیر كل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان مطرح كرد؛

چشم انتظاری جوانان برای تخصیص بودجه ۳۰۰۰ میلیاردی

مدیر کل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان اظهار داشت: امیدواریم مبلغ درنظر گرفته شده به امور جوانان در بودجه تخصیص یابد تا مشکلات جوانان بخصوص در امر ازدواج حل شود.

چشم انتظاری جوانان برای تخصیص بودجه ۳۰۰۰ میلیاردی

مهدی متقی فر، در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به تخصیص بودجه سه هزار و ۱۲۴ میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: مهم ترین نکته این است که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده از ورزش است که هزینه بسیار بالایی را دارد و متأسفانه جوانان در این میان نادیده گرفته می شوند و خیلی از هزینه ها صرف ورزش می شود.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان اضافه کرد: اگر واقعاً با رویکرد جدیدی که دولت سیزدهم در توجه به امر جوانان در بحث خانواده، ازدواج و فرزندآوری و سبک زندگی دارد؛ بطور قطع در صورت تحقق این امر امید داریم بتوانیم این بودجه را به سمت فضای جوانان سوق دهیم چونکه مطمئناً به حل مشکلات جوانان کمک بسیار زیادی خواهدنمود.
وی عنوان کرد: اما نکته اصلی همانطور که در ابتدای مصاحبه هم گفتم محقق شدن این مبلغ مهمست چونکه ما نگران هستیم تنها ۲۰ درصد این بودجه محقق شود که با هزینه های بسیار زیادی که وجود دارد این مبلغ پاسخگوی حل مشکلات نیست.
متقی فر بیان کرد: امیدواریم این بودجه در نظر گرفته شده هرچند که کاملاً صرف هزینه ها و مصارف می شود به امور جوانان تخصیص یابد؛ تا بتوانیم در بحث تسهیل ازدواج و آموزش های قبل از ازدواج و مراکز مشاوره بسیار مؤثر تر عمل نماییم.
وی با اشاره به این که هم اکنون ۴۲۰ مرکز مشاوره داریم اظهار نمود: امید داریم با تصویب این مبلغ تعداد کارگاه های مشاوره قبل از ازدواج را به ۱۰۰۰ مرکز برسانیم.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان درباب انتشار خبر حذف وام ازدواج از لایحه بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد: این خبر یک سو برداشت بوده است و برای تخریب فضای بودجه دست به دست شد؛ وام ازدواج در حقیقت حذف نشده است و حتی دولت درباب تسهیلات ازدواج از مجلس اختیار خواسته است تا بتواند هم در بازپرداخت ها و هم در مقدار تسهیلات متناسب با بخشنامه ای که سازمان برنامه و بودجه تدوین خواهدنمود پرداخت داشته باشد.
متقی فر اضافه کرد: مسئله بازپرداخت تسهیلات ازدواج یکی از دغدغه های جوانان است و ما نیز سعی کردیم در قانونی که درباب تسهیل ازدواج پیش نویس آن آماده ارسال به مجلس شده است به این مسئله دقت کنیم و تلاش نمودیم که بحث بازپرداخت اقساط را به شکلی طراحی نماییم که با شش تا یک سال تنفس باشد و جوانان بعد از تشکیل زندگی توانایی پرداخت این اقساط را داشته باشند و به اندازه ای باشد که از پس آن برآیند؛ بدین سبب این خبر غلط بوده و وام ازدواج از بودجه ۱۴۰۱ نه فقط حذف نشده است بلکه تقویت نیز شده و مبلغ آن همانطور که معاونت امور جوانان تاکید نمودند بر طبق تورم سالیانه افزایش می یابد.

1400/09/29
10:03:57
0.0 / 5
535
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog