در گزارش بلاگ سان عنوان شد؛

واکنش وزیر ورزش به خالکوبی فوتبالیست ها

به گزارش بلاگ سان وزیر ورزش و جوانان به عادی نشان دادن خالکوبی و مصرف دخانیات در میان ورزشکاران و بخصوص فوتبالیست ها واکنش نشان داد و اظهار داشت: ورزشکاران باید عرف جامعه را رعایت نمایند.

واکنش وزیر ورزش به خالکوبی فوتبالیست ها

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، سال ۱۳۸۷ بود که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در آستانه شروع لیگ برتر آئین نامه انضباطی «منشور اخلاقی» را مصوب و ستادی با همین عنوان در سازمان لیگ برتر تشکیل داد تا رفتار و اقدامات فرهنگی ورزشکاران و فوتبالیست ها را با فرهنگ اسلامی - ایرانی منطبق نماید.
این ستاد شروع پرسروصدا و جنجالی داشت و در ابتدای لیگ ۸۹-۸۸ چند بازیکن و مربی را از حضور در فوتبال محروم کرد. یکی از مواردی که از جانب این ستاد ممنوع اعلام شد، خالکوبی توسط ورزشکاران و فوتبالیست ها بود که حق به نمایش گذاشتن آن در تصاویر را نداشتند.

کما این که برخی بازیکنان در رشته های مختلف که روی دستانشان خالکوبی داشتند هنگام حضور در رویدادها و تصاویر پخش تلویزیونی این خالکوبی ها را می پوشاندند تا از محرومیت های ستاد منشور اخلاقی سازمان لیگ در امان باشند.
اما در دو سال گذشته هیچ اثری از این ستاد و برخورد با ورزشکاران و فوتبالیست ها نیست و برخی از بازیکنان در دیدارهای پخش زنده هم با خالکوبی های عجیب خود روی آنتن می روند و هیچ ابایی هم از به نمایش گذاشتن آن ندارند تا این سوال مطرح شود که آیا خالکوبی در ورزش ایران آزاد شده است؟

در کنار این مورد باید به استعمال دخانیات و انواع مواد مخدر در میان ورزشکاران هم اشاره نمود که حتی برخی پیشکسوتان در اظهارات رسمی خود آنرا تایید نموده اند. با این وجود سازمان لیگ برتر هیچ واکنشی به این موارد ندارد و سرگرم مسائل دیگر است و مباحث فرهنگی در این عرصه را تعطیل کرده است.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان اما از مسؤلان ورزش کشور خواست با این مسائل برخورد کنند و ورزشکاران هم مسائل فرهنگی و عرف جامعه را رعایت نمایند.
سجادی در گفتگو با خبرنگار مهر به این اتفاق واکنش نشان داد و در مورد آزاد شدن خالکوبی و استعمال دخانیات بین ورزشکاران اظهار داشت: باید بتوانیم بین چیزی که مقرر است بعنوان هنجار در ورزش معرفی نماییم با چیزی که در زندگی شخصی داریم تفکیک قائل شویم.
وزیر ورزش و جوانان به ناهنجاری هایی مثل مصرف دخانیات و خالکوبی های رایج بین ورزشکاران و برخورد نکردن با متخلفین اشاره نمود و اظهار داشت: برخی اتفاقات شخصی است اما باید بتوانیم رفتارها، عادات و سلیقه های شخصی را از ورزش جدا نماییم.

وی اضافه کرد: افراد در زندگی شخصی خود می توانند با هر سلیقه ای که دوست دارند زندگی کنند اما در ورزش باید عرف ورزش رعایت شود.
سجادی بار دیگر تصریح کرد که عرف فرهنگ ورزش مهم می باشد و برنامه های فرهنگی مختلفی را در جهت نهادینه کردن عرف فرهنگ ورزش بین ورزشکاران طراحی نموده اند که بزودی اعلام می شود.


منبع:

1400/10/05
21:32:37
0.0 / 5
618
تگهای خبر: برنامه , جوانان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog