پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه الزهرا

به گزارش بلاگ سان دانشگاه الزهرا برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت بدون آزمون و از میان دانشجویان استعدادهای درخشان، به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه الزهرا
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه الزهرا برمبنای "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دورهی تحصیلی کارشناسی ارشد شماره ۱۱/۳۰۱۰۴۱ مورخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ وزارت علوم تحقیقات و فناوری و شیوه نامه اجرایی مصوب معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و اداره پشتیبانی از استعدادهای درخشان دانشگاه الزهرا، در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۱۴۰ در مقطع کارشناسی ارشد در رشته/گرایش هایی مشخص و از میان متقاضیان حائزشرایط خاص بصورت بدون آزمون، دانشجو میپذیرد.
بر این اساس، دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول ۱۳۹۷ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۶که بعد از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی) به لحاظ میانگین کل، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود (مجموع روزانه و شبانه) باشند و حداکثر در مدت هشت نیم سال تحصیلی از میان دانشگاه های منتخب با شرایطی خاص در بازه زمانی اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا تاریخ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ دانش آموخته شوند، می توانند مبادرت به ثبت نام کنند.
همچنین، دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه الزهرا ورودی نیمسال اول ۱۳۹۷ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۶که در آخر شش نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی) به لحاظ میانگین کل جزء ۱۰ درصد برتر بعدی باشند(۲۵ درصد برتر) و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی در بازه زمانی اول مهر ۱۴۰۰ تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ دانش آموخته شوند، هم میتوانند در برای ثبت نام اقدام نمایند تا درصورتیکه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته/گرایشی، با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائزشرایط (با لحاظ دوسوم ظرفیت پذیرش بدون آزمون به دانش آموختگان دانشگاه الزهرا) تکمیل نشود، درخواست آنها بررسی شود.
با بیان دانشگاه الزهرا، دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷ در صورت دارا بودن شرایط لازم و دانش آموختگی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، لازم است در این فراخوان ثبت نام کنند. بررسی درخواست این داوطلبان منوط به گواهی احراز رتبه در آخر نیم سال ششم (پایان نیم سال اول۱۳۹۷) خواهد بود.
دانشگاه الزهرا تاکید کرده، مطابق مجوز صادره توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به سبب محدودیت های ناشی از شیوع کووید-۱۹ حدنصاب تعداد واحد گذرانده شده تا آخر نیمسال ششم برای دانشجویانی که در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ و یا نیمسال های اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ حذف واحد (با درج در کارنامه تحصیلی) داشته اند، به تعداد واحدهای حذف شده و حداکثر تا ۴ واحد (با عرضه مدارک دال بر مبتلا شدن به کرونا)، قابل کاهش است.
برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی با معرفی دبیرخانه المپیاد برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص کارگروه های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی و درصورتی که در این فراخوان درج شده باشد، می توانند ثبت نام کنند.
سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که مشمول تحصیل همزمان در دو رشته هستند، حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است، بدین سبب دانشجویان ورودی نیمسال اول ۱۳۹۶ که حائز این شرایط هستند تنها در صورت دانش آموختگی در بازه زمانی اول مهر سال جاری تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ میتوانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. این دانشجویان برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان رشته مورد درخواست، میبایست حداکثر طی دو نیمسال بعد از پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از رشته دوم دانش آموخته گردند و یا در غیر این صورت از رشته دوم انصراف نمایند.
همچنین، سنوات تحصیلی دانشجویان انتقالی از ورود به رشته در دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، میبایست حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه میانگین کل با دانشجویان دانشگاهی انجام میشود و مدرک آن دریافت میشود.
با بیان دانشگاه الزهرا، دارندگان مدرک معادل کارشناسی و همینطور دارندگان مدارک دوره های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان آزمون های اختصاصی (داخلی)، نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، پردیس های بین الملل (خودگردان)، پذیرفته شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و همینطور دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی، مجاز به ثبت نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه نیستند.
با استناد به "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد شماره ۱۱/۳۰۱۰۴۱ مورخ ۶ بهمن ۱۳۹۸" وزارت علوم تحقیقات و فناوری، اتباع غیر ایرانی، دانشجویان ایرانی انتقالی از دانشگاه های خارجی و دانشجویانی که مدرک خویش را از دانشگاه های خارج از کشور دریافت نموده اند، مشمول استفاده از تسهیلات بخشنامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ نمی باشند.
مدارک لازم جهت ثبت نام متقاضیان، شامل یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPG، تصویر کارت ملی به فرمت JPG، تصویر صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات )به فرمت JPG، ریز نمرات دوره کارشناسی شامل همه نمرات تا آخر نیمسال ششم است.
دیگر مدرک لازم هم شامل گواهی مربوط به دارا بودن شرایط معدل و شرایط آموزشی است.
دانشگاه الزهرا اعلام نمود که هزینه ثبت نام و بررسی مدارک در هر رشته ۱ میلیون ۲۰۰ هزار ریال است.
متقاضیان تا تاریخ ۲۰ دیماه سال جاری فرصت دارند نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند و برای ثبت نام و ارسال مدارک به آدرس http: //edu1.alzahra.ac.ir رجوع کنند.


منبع:

1400/10/07
11:19:45
0.0 / 5
467
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
sunblog