مدیر عامل بنیاد ملی خانواده مطرح كرد؛

اهمیت پرداختن به موضوع خانواده توسط مجموعه های مردمی

اهمیت پرداختن به موضوع خانواده توسط مجموعه های مردمی

مدیرعامل بنیاد ملی خانواده اظهار داشت: خانواده یکی از موضوعات مهمی است که مجموعه های مردمی و کنشگران در عرصه های مختلف به صورت ویژه به آن می پردازند.به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، حجت الاسلام رضا رویت، مدیرعامل بنیاد ملی خانواده و دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های خانواده محور شورای عالی انقلاب فرهنگی از اهدای جایزه طوبی به مجموعه ها و کنشگران اثرگذار حوزه خانواده آگاهی داد.
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده اضافه کرد: اهمیت کار مردمی بر هیچکس پوشیده نیست و در همه عرصه هایی که برای نظام و انقلاب مسئله ای پیش آمده مردم همیشه پای کار بودند تا با کمک نظام مسئله را حل کنند از این مسئله از دفاع مقدس تا همین اواخر بر سر قضیه کرونا مشهود است.
وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که مجموعه های مردمی و کنشگران به آن بصورت ویژه می پردازند مبحث خانواده است، خانواده در عرصه های مختلف همچون (تشکیل، تحکیم، تعالی و فرزند آوری) تعدادی از مجموعه ها به مسئله خانواده بصورت تخصصی می پردازند و تمرکز خودشان را روی یک مبحث گذاشته اند و برخی دیگر در کنار سایر کارهای شان به موضوع خانواده نیز می پردازند.
دبیر کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های خانواده محور عنوان کرد: خیریه ها، مساجد، مراکز مشاوره، موسسات و هیات همچون مجموعه هایی هستند که در زمینه خانواده فعالیت می نمایند، وقتی که مجموعه های مردمی رو بررسی می نماییم می بینیم که در زمینه های مختلف مانند مالی، شتابدهی، اندیشه ورزی و… این مجموعه ها خدمات می دهند و به این مسائل نیز می پردازند.
مدیرعامل بنیاد ملی خانواده اظهار نمود: بنیاد ملی خانواده بعنوان دبیرخانه کارگروه تخصصی ساماندهی مجموعه های مردم نهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف الگونمایی از کارهای ویژه مجموعه های خانواده محور بحث جایزه طوبی را در دستور کار خود قرار داده است که این جایزه شامل مجموعه ها و کنشگرانی که اثر بخشی خاصی در زمینه خانواده داشته اند تعلق می گیرد.
وی اشاره کرد: از خاصیت های جایزه طوبی این است که توسط خود مجموعه های مردمی انتخاب می شود یعنی تعیین شاخص و انتخاب مجموعه ازطریق یک تعدادی از مجموعه های مردمی صورت می گیرد و در نهایت در یکی از جلسات کارگروه از مجموعه یا کنشگر دعوت شده و جایزه طوبی اهدا خواهد شد.
رویت اشاره کرد: زین پس این جایزه بصورت مداوم در موضوعات مختلف حوزه خانواده این جایزه اهدا می شود و امیدواریم این جایزه با کمک سایر دستگاهها بهادار تر شود و در شان مجموعه ها و کنشگران حوزه خانواده باشد.
همچنین نخستین جایزه این رویداد در برنامه مجزایی توسط محمد اسحاق، مشاور عالی و دبیر شورای عالی انقلاب در امور فرهنگی به خانم محمدپور سرپرست گروه جهادی داده شد.

1400/10/15
20:50:03
0.0 / 5
149
تگهای خبر: برنامه , جایزه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
sunblog