امروز آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان ارشد

امروز آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان ارشد

بلاگ سان: جاماندگان از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا ساعت 24 امروز چهارشنبه ششم بهمن می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.


به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، اطلاعات متقاضیان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همین طور دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و هفتمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور که در زمان مقرر (از تاریخ ۱۶ تا ۲۷ آذر) در این آزمون ثبت نام نموده اند تا ساعت ۲۴ امروز ششم بهمن بمنظور مشاهده و ویرایش بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org در دسترس داوطلبان قرار دارد.
متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحات مربوط به آن مندرج دراطلاعیه مورخ ۲۳ آذر که بوسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس می باشد، نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود اقدام و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.
همین طور بمنظور مساعدت و همراهی با متقاضیانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام در آزمون نشده اند، ترتیبی اتخاذ شده که در بازه زمانی فوق بتوانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در ایام چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود و متقاضیان لازم است در ایام دوشنبه ۲۶ و سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
سطح سئوالات امتحانات اختصاصی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ التحصیل فارغ و تجربیات حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در هر رشته و مطابق لیست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی می باشد.
برای آن دسته از مجموعه های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی نیز در بعضی از دروس می باشند. آزمون در دو مرحله برگزار می گردد که در این مجموعه ها منحصرا متقاضیانی که در آزمون تستی رشته مربوط شرکت و باتوجه به حدنصاب نمره علمی مربوط مجاز انتخاب رشته باشند حق شرکت در آزمون مرحله دوم دروس مربوطه به مجموعه امتحانی را خواهند داشت.
وضعیت برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون عملی در بعضی از مجموعه های دارای آزمون عملی، باتوجه به ظرفیت پذیرش و نوع موسسات پذیرنده دانشجو در این مجموعه ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.
گزینش نهایی در هر یک از مجموعه های امتحانی از بین متقاضیانی که حد نصاب نمره علمی لازم را برمبنای مواد آزمون احراز کرده باشند باتوجه به ضوابط مربوط صورت خواهد گرفت. در این راستا، برای فارغ التحصیلان رتبه اول مقطع کارشناسی حداکثر معادل ۱۰ درصد ظرفیت در هر کد رشته محل تحصیل مقطع بالاتر برمبنای اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان، به حائزین شرایط اختصاصی داده خواهد شد.
طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ حد نصاب نمره علمی در هر رشته گرایش در تمامی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همین طور دانشگاه آزاد بزرگتر و یا مساوی ۵ است. بنابر استناد به این مصوبه متقاضیان در کد ضریب هایی که مجاز به انتخاب رشته شده اند برمبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناس انجام خواهد گرفت.
اعمال ۲۰ درصد معدل کارشناسی برمبنای مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی خواهد بود و در صورت ناپیوسته بودن مقطع کارشناسی، میانگین معدل کاردانی و کارشناسی ناپیوسته لحاظ خواهد شد.

منبع:

1400/11/07
23:47:34
0.0 / 5
349
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog