معاون سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد

تغییری در سهمیه های کنکور اعمال نمی گردد

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه تغییری در سهمیه های ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال آینده اتفاق نمی افتد، اظهار نمود: بااینکه این مساله در شورای عالی انقلاب فرهنگی درحال بررسی است، اما اگر هم تغییراتی صورت بگیرد برای کنکور سال 1401 اعمال نمی گردد.

تغییری در سهمیه های کنکور اعمال نمی گردد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر احسان جمالی در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، ضمن بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه ثبت نام جهت شرکت در کنکور ۱۴۰۱ از فردا یکشنبه دهم بهمن ماه شروع می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد، اظهار داشت: این آزمون در ایام ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن نیز همانند سنوات گذشته (به جز سال ۱۳۹۹ که به سبب کرونا زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود) اواسط مردادماه سال آینده اعلام می شود.
ایشان سپس اشاره کرد: انتخاب رشته داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ شروع می شود و نتایج داوطلبان بورسیه و با شرایط خاص در انتهای مردادماه صورت می گیرد و نتایج آن نیز پیش از مهرماه و اوایل دهه سوم شهریورماه بوسیله سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از شروع شروع سال تحصیلی وارد دانشگاه ها شوند.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: تغییراتی در سهمیه های داوطلبان در کنکور سال ۱۴۰۱ نداریم چونکه هنوز مصوبه ای دراین زمینه ابلاغ نشده است.
دکتر جمالی با تاکید بر اینکه تغییرات سهمیه های داوطلبان دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می شود، اظهار نمود: دراین زمینه جلساتی هم تشکیل شده است اما این تغییرات به کنکور ۱۴۰۱ نمی رسد و در نتیجه ما شاهد تغییراتی در سهمیه ها نخواهیم داشت و اگر هم تصمیم گیری در حوزه سهمیه های ورود به دانشگاه اتفاق بیفتد از کنکور سال ۱۴۰۲ اعمال خواهد شد.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور همین طور اشاره کرد: یکی از تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۱ خواهیم داشت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پذیرش در رشته های پزشکی خواهد بود که بر طبق این مصوبه سال آینده ۲۰ درصد به ظرفیت پذیرش داوطلب در این رشته ها اضافه خواهد شد.
وی اشاره کرد: در سال ۱۴۰۰ ما تعداد ۸۰۰۰ دانشجوی پزشکی در دانشگاه ها پذیرش کردیم که بر طبق مصوبه جدید شورا این ظرفیت با افزایش ۲۰ درصدی یعنی ۱۶۰۰ نفری به ۹۶۰۰ خواهد رسید.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه بخشنامه اجرائی افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی توسط وزارت بهداشت ابلاغ خواهد گردید، اشاره کرد: بعد از اعلام این بخشنامه، جزییات آنرا در دفترچه شماره ۲ به اطلاع داوطلبان خواهیم رساند اما این پذیرش ها برای داوطلبان مناطق محروم خواهد بود که البته نحوه توزیع آن توسط وزارت بهداشت اعلام می شود.
دکتر جمالی همین طور درباب پذیرش داوطلبان بهیاری در کنکور سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: ظرفیت این پذیرش امسال قطعی و ضریب آن چهار خواهد بود در حقیقت از سال ۱۴۰۱ در تمام دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد این تغییرات اعمال می شود.1400/11/09
23:03:24
0.0 / 5
575
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog