امکان شرکت پذیرفته شدگان ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۰ در آزمون سال آینده

به گزارش بلاگ سان ممنوعیت شرکت پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در آزمون سال ۱۴۰۱ رفع شد.

امکان شرکت پذیرفته شدگان ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۰ در آزمون سال آینده
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی(سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲) از روز شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ شروع شده و تا روز سه شنبه ۱۰ اسفند ادامه دارد. این آزمون در ایام پنج شنبه و جمعه ۵ و ۶ خرداد ۱۴۰۱ در کلیه رشته ها به جز رشته مددکاری اجتماعی به صورت یک مرحله ای برگزار می شود.
منابع بروزرسانی شده آزمون آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی ۱۴۰۱، از روز ششم شهریور ماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار دارد.
دارا بودن دانشنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر متناسب با رشتته تحصتیلی مورد تقاضا در رشته های امتحانی کارشناسی ارشد بر مبنای مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی از یکی از دانشگاه های داخل یا خارج از کشور حسب تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و یا گواهی در خصوص فارغ التحصیل حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ توستط دانشگاه مربوطه برای دانشجویان سال آخر الزامی است.
دانشجویان تنها در صورتیکه حداکثر تا تاریخ فوق فارغ التحصیل شوند مجاز به شرکت در این آزمون هستند. افرادی که پس از تاریخ مذکور فارغ التحصیل شوند، مجاز به شرکت در آزمون نیستند.
رشته های مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی مشخص شده و رشته های مورد تایید دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت بهداشت قرار نمی گیرد.
داوطلبانی که طبق مدارک مورد پذیرش جدول شماره ۱ مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام نسبت به انتخاب رشته امتحانی اقدام نکنند در هر مرحله از روند برگزاری آزمون شامل بررسی مدارک، اعلام نتایج، پذیرش و دوره تحصیل از روند سنجش حذف و از ادامه تحصیل محروم خواهند شد. بعنوان مثال اگر دانش آموخته رشته هوشبری، مجموعه امتحانی پرستاری را برگزیده و بعد از شرکت در آزمون مجاز به انتخاب رشته محل شود، در صورت داشتن سایر شرایط، فقط مجاز به انتخاب و تحصیل در رشته محل های دو رشته پرستاری مراقبت های ویژه و ویژه نوزادان از مجموعه پرستاری می باشد.
طبق مصوبه یازدهمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، مدارک دارندگان مدرک معادل، گواهی اتمام دوره، دارندگان میانگین کل کمتر از ۱۲ در مقطع کارشناسی و همینطور مدارک دارندگان مدرک تحصیلی که از راه آزمون داخلی پذیرفته شده اند، صرفاً دارای ارزش استخدامی می باشد و این افراد به علت عدم احراز شرایط بند ۳-۲ -آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب چهل و سومین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی مجاز به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های علوم پزشکی نیستند.
طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی تحصیلی بالاتر برخوردار می شوند.
عدم اشتغال به تحصیل همزمان در دوره های کارشناسی ارشد و یا سایر مقاطع تحصیلی در همان دانشگاه و یا دانشگاه های دیگر و سایر موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور از دیگر شرایط شرکت در آزمون فوق اعلام شده است.
بنا بر اعلام دبیرخانه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، تحصیل همزمان در دوره های کارشناسی ارشد صرفاً برای دوره های حضوری بوده و جهت دوره های غیر حضوری (مجازی)، ممنوعیت وجود دارد.
دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که از تحصیل محروم مانده یا از ادامه تحصیل منصرف می شوند، بعد از تسویه حساب با دانشگاه محل تحصیل خود، می توانند باردیگر در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت کنند.
کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل که متقاضی ثبت نام و شرکت در این آزمون هستند، در صورت ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده، باید تا زمان قبولی در این آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتیکه دانشجویان این امر را رعایت نکنند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.
طبق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می توانند در آزمون سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنند و افرادی که بعد از پذیرش در آزمون سال گذشته، به علت مغایرت معدل، مغایرت مدرک تحصیلی، عدم عرضه ۲ سال سابقه کار بالینی در رشته های مورد نظر، عدم عرضه مدرک تحصیلی مورد تائید، لغو قبولی شده اند، با عنایت به رای دیوان عدالت اداری، محرومیت یک ساله برای این افراد اعمال نخواهد شد.
در ر شته هایی که مدرک تحصیلی مورد پذیرش برای شرکت در آزمون، کارشناسی ارشد اعلام شده، داوطلبان در صورت قبولی در رشته محل هایی که تحصیل در آنها مجانی می باشد، ملزم به پرداخت شهریه در رشته پذیرفته شده نمی باشند.
همینطور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، تمام وقت می باشد. ازاین رو هرگونه اشتغالی غیر از تحصیل برای دانشجو ممنوع می باشد. داوطلبان شاغل، پیش از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خویش را در خصوص ادامه تحصیل دریافت و آنرا نزد خود نگهدارند تا در صورت ضرورت بعد از قبولی به دانشگاه مربوطه عرضه نمایند.
بنا بر اعلام دبیرخانه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، گذراندن طرح نیروی انسانی هم زمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجاز نمی باشد.

منبع:

1400/12/04
09:54:26
0.0 / 5
435
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
sunblog