معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان:

دستگاههای فرهنگی مراقب ذائقه سازی دشمن باشند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار داشت: دستگاههای فرهنگی استان مراقب ذائقه سازی دشمنان در مد و لباس باشند.

دستگاههای فرهنگی مراقب ذائقه سازی دشمن باشند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، محمدرضا جانثاری روز سه شنبه در جلسه کارگروه عفاف و حجاب با اشاره به اینکه دشمن در زمینه مد و لباس ذائقه سازی می کند، عنوان کرد: باید توجه داشت زمانی که مدی ظاهر می شود و رشد می کند از ماه ها قبل روی آن کار شده است و دستگاههای فرهنگی باید مراقب این ذائقه سازی ها باشند.
او افزود: اگر بخواهیم بگوئیم که یک جا را در کشور نشان دهید که بدترین مدهای مستهجن را ترویج می کند جشنواره فیلم فجر است که واقعاً غیرقابل تحمل است. آقایان و خانم ها با لباس ها و مدهای عجق وجقی که بسیار زشت است و آدم تصور می کند که این ها انگار از آمازون آمدند؛ این ها پذیرفتنی نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود: جالب اینجاست که صدا و سیما این ها را نشان می دهد، در چنین شرایطی آن وقت نمی توان به مغازه ای بگوئیم این مانکنی که پشت ویترین است، کمی تحریک کننده است.
جانثاری همینطور بر تشکیل جلسات کارگروه مد و لباس استان با نگاهی کارشناسانه تصریح کرد و اظهار داشت: در جلسه آینده فرایند چگونگی مد و لباس استان بررسی شود و اداره کل امور بانوان و خانواده هم همین فرایند را با نگاه خود بررسی نمایند که تولید مد به چه روشی باشد.
او با گلایه از صدا و سیما در زمینه ترویج مد و لباس، اضافه کرد: صدا و سیما شاید خودش مروج لباس های بد است درحالی که این نهاد دو نقش دارد یکی این که مروج مدهای ناهنجار نباشد و دوم، به روش های ایجادی معقول و فرهنگسازی بپردازد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تکیه بر ضرورت فرهنگسازی در زمینه مد و لباس، تصریح کرد: اتاق اصناف در تولیدی های بررسی کند که این مدها را چطور استخراج می کنند و با فروشندگان مدل هایی که نزدیک به بی حجابی و بی بند و باری است برخورد جدی و قهری صورت گیرد.
جانثاری بر ضرورت غربالگری فعالان اتحادیه لباس طراحان مد تصریح کرد و اضافه کرد: طراحان که در جهت مثبت فعالیت می نمایند به همه شهرستان ها معرفی و از آنها استفاده شوند و بر طراحانی که در جهت منفی فعالیت می نمایند نظارت شود.
او تصریح کرد: جلسات شورای انطباق خیلی جدی دنبال شود و بخصوص در سیستم بهداشتی و درمانی نیروهای متخصص و غیرمتخصص شناسایی شوند.
مراجعه کنندگان به دستگاه ها پوشش مناسب را رعایت نمی کنند
همچنین حجت الاسلام احمد عبدالهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در این نشست عنوان کرد: این ستاد با عنایت به دستور جلسه پیش وضعیت ۹۲ دستگاه را بازرسی غیرمحسوس کرد که تحت عنوان ارباب رجوع به این دستگاه ها مراجعه نموده بودند و در بعضی از دستگاه ها هم اجازه ورود پیدا نکرده بودند.
او با اشاره به اینکه بیشتر مدیران و مسؤلان آقا در دستگاه ها منشیان خانم دارند، اضافه کرد: خیلی از آنان با افراد ناهمگن در یک دفتر کار می کنند و بعضی از مدیران هم مسئول دفترشان آقا است اما یک خانم هم منشی دفتر است و تایپ می کند و هر دو در یک اتاق هستند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به اینکه خود دستگاه میراث فرهنگی مشکل خاصی ندارد اما در دفاتر و آژانس های گردشگری شاهد مسائلی هستیم، اظهار داشت: اگر کلمه گردشگری، تور، بومگردی، ورزنه و … را در اینستاگرام جستجو کنید دیگر احتیاج به بازرسی ندارد که چه اتفاقی می افتد.
عبدالهی نژاد با اشاره به اینکه در دفاتر حج الزیارت، خدمات الکترونیک، واحدهای صنفی، آموزشگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی، مطب ها، فروشگاه های کوثر شهرداری، پارک ناژوان، باشگاه های ورزشی و … مشکلاتی در زمینه عفاف و حجاب دارند، اظهار داشت: برای مثال در هنرسرای خورشید به بانوان آواز خوانی یاد می دهند، در نهاد حکومتی آواز خوان خانم برای چه می خواهیم؟ بانوان می توانند در زمینه هنرهایی نظیر صنایع دستی و خوشنویسی آموزش ببینند.
او یکی از دیگر از مسائل در زمینه رعایت عفاف و حجاب در دستگاه ها را رعایت نشدن پوشش مناسب از جانب رجوع کنندگان عنوان نمود و اضافه کرد: در ورودی خیلی از دستگاه ها جهت استفاده از ماسک به رجوع کنندگان تذکر داده می شود اما نسبت به ورود افراد هنجارشکن با تیپ ها و پوشش های نامناسب تذکر نمی دهد یا برای مثال برخی کارمندان خانم کانون وکلا خیلی بزک می کنند که این خیلی زننده است.

1400/12/23
12:32:24
0.0 / 5
374
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog