در برج میلاد برگزار شد؛

از اکران مستند خون ریزی تا به پرواز در آمدن ۱۰۰۰ بادکنک آرزو

بلاگ سان: هزار بادکنک عصر امروز به پرواز در آمد؛ تقدیم به فرشتگان کوچکی که بدون شروع زندگی اختتام آنرا دیدند.

از اکران مستند خون ریزی تا به پرواز در آمدن ۱۰۰۰ بادکنک آرزو

به گزارش خبرگزاری مهر؛ سقط جنین موضوعی است که در نیم قرن گذشته در سرتاسر جهان به بحثی داغ میان موافقان و مخالفانش بدل شده است.
موافقان، سقط جنین را یک حق طبیعی برای زن می دانند و معتقدند زن مالک بدن خود است و حق دارد برای جان یک انسان دیگر که در بدن او درحال رشد و تکامل است تصمیم بگیرد.
این در حالی است که از شروع درخواست قانونی کردن سقط جنین در دهه ۶۰ میلادی، مخالفان سقط جنین نیز دست به اعتراض زدند.
مخالفان در ابتدا عمدتا از مؤمنین مسیحی بودند؛ اما به تدریج فعالان اجتماعی و پزشکان نیز به مخالفان سقط جنین ملحق شدند.
طی سالیان اخیر فشار شرکت های حامی سقط جنین که سود سرشاری از این اقدام نصیبشان می شد سبب شد روند قانونی کردن سقط در جهان رشد داشته باشد.
کشورهای بیشتری سقط جنین را قانونی کردند و سقط جنین نیز که در ابتدا تنها در ماه های اولیه حاملگی امکان پذیر بود؛ به تدریج به سقط جنین های ۸ و ۹ ماهه رسید.
در چنین شرایطی جمعیت هواداران زندگی( life choice ) در سرتاسر جهان در تمامی این سال ها به مخالفت با این روند ادامه می دهند.
در کشور ما نیز در سالهای اخیر کمپین نجات آرزوها با هدف تقبیح گرفتن جان یک انسان و همین طور آگاهی بخشی نسبت به خطرات سقط جنین برای مادر و جامعه کارهای خودرا آغاز نموده است.
مستند «خونریزی» یکی از این اقدامات است که عصر امروز در مراسمی در برج میلاد تهران اکران شد.
این مستند که یک کار پژوهشی و تحقیقاتی بود؛ به همت سفیر فیلم ساخته و به نمایش درآمد.پس از اکران مستند «خونریزی»، محمد خوشدل فر کارگردان این مستند به چگونگی ساخت این مستند پرداخت و اظهار داشت: من و همکارانم سعی کردیم در نخستین قدم چگونگی قانونی کردن سقط جنین را در آمریکا نمایش دهیم.
کارگردان مستند «خونریزی» با اعلان اینکه در کشور ما هم وضع سقط جنین چندان مناسب نیست؛ اظهار داشت: ما با شرایط ویژه ای درباب سقط جنین مواجه ایم. تنها ۲۰ درصد موارد سقط جنین با دلیلهای موجه همچون بیماری مادران و جنین یا نامشروع بودن جنین رخ می دهد. ۸۰ درصد موارد سقط جنین تنها به دلیلهای مسائل فرهنگی است.کارگردان مستند خونریزی اضافه کرد: باید کاری نماییم که سقط جنین نه نخستین راه که آخرین راه مواجهه با این مساله باشد. متأسفانه تعدادی از خانواده ها حتی تنها به سبب عدم تمایل والدین به داشتن فرزندان با اختلاف سنی نزدیک مبادرت به سقط جنین می کنند.
مخالفت با سقط جنین با سانسور مواجه می شود
خوشدل فر با اعلان اینکه جریان سقط جنین و مخالفت با آن با سانسور خبری در جهان مواجه می شود؛ اظهار داشت: ما برای به دست آوردن منابع اطلاعاتی با محدودیت های زیادی مواجه بودیم و بیشتر سایت ها و ویدئوهایی که درباب مخالفت با سقط جنین مطالبی را کار کرده بودند در شبکه جهانی اینترنت از دسترس خارج بود.
پس از سخنان کارگردان این مستند، در برنامه رونمایی از کمپین نجات آرزوها، ویدئویی ارسالی از طرفداران زندگی (مخالفان سقط جنین) در پشتیبانی از کمپین ایرانی نجات آرزوها به نمایش درآمد.به من گفتند باید فرزندت را از بین ببری
پس از این ویدئو نسترن سحری یکی از مادرانی که با موضوع سقط جنین مواجه و تحت فشار برای سقط جنین روبه رو شده بود اظهار داشت: حتی دکتر زنان و زایمان به من گفت باید فرزندت را از بین ببری! خیلی از اطرافیان من را تشویق به سقط جنین کرده بودند اما من تصمیمم را گرفته بودم و می خواستم از فرزندم محافظت کنم.
این مادر که در دو سال قبل با کمپین نجات آرزوها در ارتباط بوده است؛ اضافه کرد: وقتی خداوند کسی را به مادری برگزیده یعنی به او این لیاقت را داده است که از مخلوقش محافظت کند. من حرف هیچکس را که به من سفارش سقط جنین می کرد؛ گوش ندادم.
مادر آتریسا در ادامه اظهار داشت: من از همه هموطنانم می خواهم از مادرانی مثل من که با وجود ناملایمات زندگی و فشار اجتماعی و اقتصادی حاضر به سقط جنین نیستند؛ حمایت کنند و با گفته های خودشان نمک روی زخم ما نپاشند.در ادامه این برنامه حمید هیراد از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان همراه با گروه موسیقی خود به اجرای قطعاتی در حوزه عشق مادر به فرزند پرداخت.
اجرای قطعات شاد و عاشقانه توسط این گروه باعث شده بود تا کودکان و نوجوانان که تعداد قابل توجهی از مخاطبان این برنامه بودند به شدت به وجد آمده و از آن استقبال کردند.اما آخرین برنامه کمپین نجات آرزوها به پرواز درآمدن هزار بالن به نشانه سقط هزار کودکی بود که هیچگاه به دنیا نیامدند.
بنا بر برخی آمارهایی که در کشور ما در حوزه سقط جنین انتشار یافته است؛ روزانه به طور متوسط ۱۰۰۰ سقط جنین در کشورمان رخ می دهد.
این عدد بااینکه قطعی و دقیق نیست اما باید بر این مساله اذعان کرد که عدم شفافیت درباب سقط جنین و وجود مراکز بدون مجوز که سقط جنین را مخفیانه انجام می دهند سبب افزایش آمار این عمل شده است.
همچنین شرکت کنندگان در این برنامه در پیامی به جمعیت هواداران انتخاب زندگی( life choice ) بر مخالفت با سقط جنین و پشتیبانی از حفظ جان انسان ها تاکید نمودند.هزار بادکنکی که به پرواز در آمدند؛ تقدیم شد به فرشتگان کوچکی که بدون شروع زندگی اختتام آنرا دیدند.

منبع:

1400/12/27
19:12:49
0.0 / 5
387
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog