نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

وزارت ورزش پایگاهی برای حضور جوانان و کشف استعداد باشد

به گزارش بلاگ سان مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان باید پایگاهی برای حضور جوانان و کشف استعداد نیروی انسانی جوان کشور باشد.

وزارت ورزش پایگاهی برای حضور جوانان و کشف استعداد باشد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، آیت الله احمد علم الهدی شامگاه سه شنبه در دیدار با وزیر ورزش و جوانان اظهار نمود: وزارت ورزش تنها بخشی از بدنه دولت می باشد که پرورش توانمندی های بدنه جوان جامعه نه فقط در اساسنامه بلکه حتی در نام گذاری آن هم مورد توجه قرار گرفته و بعنوان یک رویکرد اساسی مطرح شده است؛ بر همین مبنا، وزارت ورزش باید پایگاهی برای حضور جوانان و کشف استعداد نیروی انسانی جوان کشور باشد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های مشهدالرضا (ع)، میتوان از شهر امام رضا (ع) بعنوان محلی برای اجرای طرح های وزارت ورزش و جوانان استفاده نمود.
وی ضمن تاکید بر تقویت نگاههای تربیتی و پرورشی این وزارت خانه در حوزه جوانان اضافه کرد: مبحث جوانان یک سرفصل فرابخشی است که برای پرداخت کامل به آن، از وزارت رفاه و وزارت علوم گرفته تا سیستم بانکی کشور باید در چارچوب یک قرارگاه متمرکز وارد تعامل و تفاهم سازمانی شوند و هرکس که در حوزه های مختلف شامل اشتغال زایی، اعطای وام های حمایتی، ازدواج و یا مسکن سازی با قشر جوان کشور ارتباط دارد، باید خویش را خادم آنان بداند.
آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید ورزش بانوان بیشتر از پیش موردتوجه و حمایت قرار بگیرد، بر اهمیت توجه به حقوق زنان در حوزه ورزش تاکید و بیان نمود: باید در حوزه ورزش، رویکرد همه اقدامات در جهتی باشد که حقوق زنان را هم تأمین کند. به فضل خدا در مشهدالرضا (ع) این هدف تا حد زیادی موردتوجه قرار دارد؛ تا جایی که من شخصاً در مبحث تخصیص زمین موتورسواری برای بانوان پیگیر قضیه بودم و علاوه بر این، خوشبختانه الان هم برخی از پارک های بالاتر از ۵ هکتار در مشهد به بخش ویژه بانوان مجهز هستند و بانوان می توانند در آنها با آرامش خاطر به ورزش بپردازند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه وزیر ورزش باید وزیر استعدادیابی باشد، اظهار نمود: همه اماکن ورزشی در کشور این ظرفیت را دارند که پیرو فرهنگ زورخانه ای، به مکانی برای تعلیم، تربیت، رشد و تعالی شخصیتی جوانان تبدیل شوند چونکه بهره گیری بجا و متناسب از این زیرساخت ها می تواند به کشف استعدادهای بی انتها نیروی انسانی جوان کشور منجر شود. از خداوند متعال مسئلت داریم تا همه کسانی که گامی در پشتیبانی از جوانان این کشور برمی دارند و گره ای از مشکلات آنان باز می کنند، در سایه عنایات خاصه حضرت علی اکبر (ع) و پدر بزرگوار ایشان باشند.


منبع:

1401/01/08
17:00:57
0.0 / 5
374
تگهای خبر: جوانان , سیستم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog