وزیر كشور خبر داد

بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در ۱۴ فروردین

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: همه مدارس و مراکز آموزشی باید از ۱۴ فروردین با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، به برگزاری کلاس های حضوری برای همه دانش آموزان و دانشجویان اقدام نمایند.

بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در ۱۴ فروردین
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر احمد وحیدی عصر امروز شنبه در نشست هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی در ۱۴ فروردین که با حضور وزیران آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان وزارت بهداشت برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی مدارس مورد تاکید قرار گرفته است، اضافه کرد: با عنایت به شیب نزولی مبتلا شدن به کرونا و همینطور حجم قابل توجه تزریق واکسن و توجیه مدیران مدارس و روسای مراکز آموزشی، شرایط برای برگزاری حضوری کلاس ها فراهم گشته است.

وحیدی تصریح کرد: بر مبنای جمع بندی انجام شده، دانش آموزان باید با اجبار استفاده از ماسک، در کلاس های درس حاضر شوند. مدیران مدارس هم نظام مراقبت بهداشتی را بالا برند و در صورتیکه دانش آموزی گرفتار علایم بیماری بود، از دیگران جدا شوند.

او همینطور تصریح کرد که همه مدارس باید از سیستم تهویه مناسب برخوردار باشند و تزریق واکسن کرونا مورد تاکید و تشویق مدیران مدارس قرار گیرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره دانشجویان و استفاده آنها از خوابگاه ها هم اظهار داشت: در این نشست مقرر شد، دریافت سه دُز واکسن، شرط استفاده از خوابگاه باشد.

وحیدی تصریح کرد: با همکاری و هم نظری دستگاههای مربوطه می توان، ۱۴ فروردین را روز بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نامید و همه کلاس ها تا آخر سال تحصیلی به صورت حضوری برگزار گردد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این جلسه، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و همینطور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر بیان نظرات خود و اعلام آمادگی دانشگاه ها و مراکز آموزشی زیر مجموعه خود برای بازگشایی در ۱۴ فروردین، بر سواد سلامت جامعه و ضرورت یادگیری چگونگی تداوم آموزش در شرایط سخت تاکید نمودند.1401/01/10
12:23:25
0.0 / 5
394
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , دستگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog