اعتراض انجمن های علمی دانشگاه بوعلی به حضوری نشدن کلاس های تمامی ورودی ها

بلاگ سان: همدان دبیرکل انجمن های علمی دانشگاه بوعلی سینا از اعتراض انجمن های علمی این دانشگاه، نسبت به عدم بازگشایی حضوری دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی ورودی سالهای 98، 99 و 1400 آگاهی داد.

اعتراض انجمن های علمی دانشگاه بوعلی به حضوری نشدن کلاس های تمامی ورودی ها
آرژین امینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به شرایط استثنائی پیش آمده درباب پاندمی کرونا و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف مراکز عمومی، بیش از دو سال است که برای دانشجویان، علاوه بر نگرانی درباب سلامت، نگرانی هایی مضاعف در ارتباط با آموزش و تدریس مجازی پیش آمده است.
امینی اشاره کرد: باتوجه به صحبت های اخیر رییس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همین طور اعلام ستاد ملی کرونا در ارتباط با مهیا شدن شرایط از سر گیری آموزش همگانی حضوری در دانشگاه ها و مدارس انتظار می رفت که دانشگاه مطرح بوعلی سینا با مدیریت بهتر، شرایط و گرفتن تصمیمات هوشمندانه تر، منجر به کاستن از حجم انبوه نگرانی ها و مشکلات دانشجویان کارشناسی خود شود اما در اطلاعیه ای که دانشگاه برای حضور دانشجویان در دانشگاه، منتشر نموده فقط در دوره کارشناسی، دانشجویان ورودی سال ۹۷ و ماقبل آن، کلاس هایشان بصورت حضوری است.
وی افزود: این در حالیست که بیشتر این دانشجویان درحال سپری کردن سال آخر دوران کارشناسی خود هستند، بیشتر دروس عمومی و پروژه های آخر دوره خودرا می گذرانند و کلاس درسی خاصی ندارند.
دبیرکل انجمن های علمی دانشگاه بوعلی سینا تاکید کرد: در حال حاضر دانشگاه هایی با پتانسیل های کمتر نسبت به دانشگاه بوعلی سینا همدان، آموزش را برای تمامی رشته های دوره کارشناسی خود حضوری کردند و توقع این میرود که با مدیریت و برنامه ریزی صحیح، این بستر برای ما دانشجویان کارشناسی دانشگاه بوعلی نیز فراهم گردد.
امینی اشاره کرد: هر چند که این چنین پیگیری ها همچون وظایف شوراهای صنفی است اما با توجه وضعیت دانشگاه و عدم وجود شورای صنفی، انجمن های علمی بعنوان مهم ترین تشکل دانشجویی علمی، این مسئولیت را برعهده گرفته است تا حقوق دانشجویان تضییع نگردد.
وی با اشاره به قطعی شدن برگزاری امتحانات حضوری برای تمامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا، اظهار نمود: باتوجه به شرایط فعلی و قطعی شدن برگزاری امتحانات اختتام ترم بصورت حضوری برای کلیه مقاطع، باید آموزش برای تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی بصورت یکسان باشد و تفاوتی بین ورودی های ۹۷ و مابقی ورودی ها نباشد. از طرفی برخی از ورودی های ۹۸ و ۹۹ و بعضاً ۱۴۰۰، دروس نظری مشترکی با ورودی های ۹۷ دارند و این تفاوت در حضوری شدن کلاس ها تنها موجب ایجاد آشفتگی در نحوه ی تدریس اساتید و برگزاری امتحانات میانترم خواهد بود.
دبیرکل انجمن های علمی دانشگاه بوعلی سینا در پایان، اشاره کرد: بهره بردن از شرایط یکسان حضوری و کیفیت تدریس بهتر، حق تمامی دانشجویان روزانه دانشگاه بوده و جزء اصول اساسی دانشگاه های دولتی نسبت به سایر دانشگاه ها، همچون دانشگاه های آزاد و پیام نور است و شرایط حال حاضر، تفاوتی با دانشگاه های غیر دولتی ندارد.
منبع:

1401/01/15
23:01:38
0.0 / 5
408
تگهای خبر: آموزش , اساتید , برنامه , پروژه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog