وزیر كشور مطرح كرد؛

واقعیت حادثه ورزشگاه مشهد به زودی مشخص می شود

به گزارش بلاگ سان وزیر کشور با اشاره به این که برای بازی ایران لبنان 27 هزار بلیط فروخته شده است درحالی که ظرفیت ورزشگاه مشهد 24 هزار نفر است، اظهار داشت: ظرف یکی دو روز واقعیت حادثه ورزشگاه مشهد مشخص می شود.

واقعیت حادثه ورزشگاه مشهد به زودی مشخص می شود

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، احمد وحیدی در گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به حادثه ورزشگاه مشهد اظهار داشت: گفته شده است یک مورد گاز فلفلی انتشار یافته است اما این که این گاز فلفل را چه کسی زده از آن مطالبی است که باید بررسی شود و معلوم شود که چه کسی و با چه دلیلی این کار را انجام داده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که مسئولان ورزشگاه امام رضا مدعی هستند که ورزشگاه بامداد روز بازی تحویل یگان ویژه انتظامی کل کشور داده شده بدین سبب بحث حفاظت و امنیت بر عهده آنها بوده است، اظهار داشت: تمام کار ورزشگاه همچون ورود، کنترل، نحوه استقرار تماشاچیان بر عهده مسئولین فوتبال است؛ آنچه بر عهده ناجا است خارج از ورزشگاه و جلوگیری از بی نظمی هاست. در حقیقت بیشتر نقش آنها رعایت انضباط بیرون از ورزشگاه است.
وحیدی با اشاره به این که رییس جمهور در دستورش تاکید بسیار داشتند این مساله سریع بررسی شود اظهار داشت: جلسات مختلفی درحال برقراری است و بررسی های کاملی انجام می شود. افرادی که مجرمانه بلیت فروختند درحال شناسایی و بازجویی هستند تا انگیزه شأن مشخص شود؛ به نظر نمی رسد این روند طولانی باشد و ظرف یکی، دو روز آینده نتیجه مشخص خواهد شد.
وزیر کشور بیان کرد: همانطور که گفتم وظیفه ناجا در زمینه بیرونی ورزشگاه است و زمانی که ورزشگاه نسبتاً پر شده بود و افراد بیش از آنچه که پیش بینی شده بود در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند و همین طور افراد دیگری تلاش نموده بودند وارد ورزشگاه شوند طبیعتاً فرمانده انتظامی موظف بود از ورود افرادی که بیش از اندازه ظرفیت ورزشگاه بودند پیشگیری کند. بطور طبیعی ناجا وظیفه ذاتی خودرا انجام داده البته بمحض تکمیل بررسی ها، جزییات هم به استحضار ملت عزیز می رسد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که گویا یک کافی نت در مشهد مبادرت به فروش بلیت جعلی کرده است، با این فرد چه برخوردی خواهد شد، اظهار داشت: بله در گزارشاتی که آمده است عده ای خارج از ضوابط و بصورت جعلی مبادرت به فروش بلیت هایی که مجاز نبودند کردند و بنا بر این گزارش شده حجم زیادی بلیت فروش رفته است.
وحیدی اظهار داشت: در حدود ۲۷ هزار بلیت فروش رفته در صورتیکه ورزشگاه ۲۴ هزار نفر بیشتر ظرفیت نداشته است مضاف بر این که ۱۰ هزار نفر هم مجاز به حضور در ورزشگاه نبودند، البته این مساله نیاز به بررسی دقیق تر دارد و در گزارش های بعدی جزییات ماجرا به اطلاع مردم رسانده شود.


منبع:

1401/01/23
21:52:30
0.0 / 5
415
تگهای خبر: بازی , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog