معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

طرح بزرگی در زمینه کسب و کار خانواده محور تدوین و اجرا می شود

مشهد ـ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در زمینه کسب و کار خانواده محور هم طرح بزرگی تدوین شده که امسال اجرا خواهد شد.

طرح بزرگی در زمینه کسب و کار خانواده محور تدوین و اجرا می شود

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، انسیه خزعلی شامگاه چهارشنبه در نشست با بانوان فعال در حوزه زنان و خانواده آستان قدس رضوی که در چارچوب هجدهمین سفر استانی دولت سیزدهم انجام شد، اظهار نمود: در زمینه کسب و کار خانواده محور هم طرح بزرگی تدوین شده که در سال ۱۴۰۱ اجرا می گردد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: به دنبال ایجاد شبکه نخبگانی در جهت تحقق شعار سال جاری رهبر معظم انقلاب هستیم که در بخش های کارآفرینی، هنر، تولید، دانش بنیانی، اشتغال زایی بخصوص برای زنان فعالیت کنند.
وی بیان نمود: در زمینه طلاق و مسایل جلوگیری از صدمه های طلاق که متاسفانه در بسیاری از استان ها و همچون استان خراسان رضوی رو به افزایش است هم برنامه هایی را داریم که بانوان می توانند کمک های مؤثری در این حوزه عرضه کنند.
خزعلی اضافه کرد: برنامه جلوگیری از صدمه های طلاق هم در برنامه چهار سال اول زوجین قرار می گیرد که این مشاوره ها در سال اول به صورت مجانی است و در سالهای بعد برای دهک های یک تا چهار به صورت مجانی است که این مشاوران باید حتما دارای مجوز باشند و یک هیئت علمی و یک هیئت نظارت بر کار این مشاوران و روانشناسان نظارت دارند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار نمود: با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد وعده هایی که در مورد زنان در خراسان رضوی داده شده بود انجام شده است، اضافه کرد: امید است در این سفر با اعتباراتی که تخصیص می یابد و شرایطی که مقرر است داشته باشیم و برنامه هایی که مقرر است پیاده شود با همکاری بانوان فعال به صورت کامل و صددرصد انجام بشود.
وی اضافه کرد: اشتغال باید با مسئولیت های زنان در خانواده لحاظ شود و به دنبال این هستیم که نوع کاری که برای بانوان تعریف می نماییم یا نیمه وقت یا پاره وقت یا یک سوم وقت باشد تا در زمان باروری و رسیدن به فرزندان حالت انعطاف داشته باشد و بعد اگر خواستند تمام وقت کار کنند.
خزعلی بیان نمود: همینطور مسئله مهدکودک ها و امکانات و شرایطی که بانوان بتوانند در کنار کارشان به خانواده خود برسند در برنامه های معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده قرار دارد، همینطور برای مشاوران دینی و روان شناسان برنامه ریزی کردیم که دوره هایی را در معارف دینی برگزار نماییم که بتوانند مشاوره های دینی و تربیتی بدهند.
گفتنی است پس از این نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز بازپروری زنان و دختران توس در مشهد دیدن کرد و پای صحبت شماری از آنان نشسته و در جریان برخی مشکلات آنان همچون نداشتن مدرک هویتی و مشکل در یافتن کار و ادامه تحصیل و اعتیاد والدین قرار گرفت.

1401/01/28
09:40:49
0.0 / 5
379
تگهای خبر: برنامه , شبكه , هنر
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
sunblog