نماینده ساوه و زرندیه:

چرا باید حوزه سلامت شهرستان ساوه با سرپرست اداره شود

مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گلایه مردم ساوه این است که چرا باید حوزه سلامت شهرستان ساوه با سرپرست اداره شود.

چرا باید حوزه سلامت شهرستان ساوه با سرپرست اداره شود

حجت الاسلام محمد سبزی پنجشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۱ در جلسه هم اندیشی بمنظور بررسی کارهای فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه که با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار نمود: توقع ما از دولت انقلابی این است که فعال تر عمل کند و در انتصابات پروسه بروکراسی اداری را تسریع دهد. بااینکه بعنوان نماینده قصد دخالت در انتصابات را ندارم ولی از باب نظارتی نمی توانیم سکوت نماییم باید هرچه سریعتر تکلیف مدیریت علوم پزشکی ساوه مشخص شود و نباید سرنوشت آنرا به مدیریت استان گره زد، سرپرست ها اختیار تام و لازم را ندارند و چندان حرف شنوی از آنها وجود ندارد.

وی بیان کرد: در شهرستان ساوه با وجود همجواری با پایتخت و قطب صنعتی کشور یک بیمارستان دولتی در دوران انقلاب ساخته نشده و در حق این شهرستان ظلم شده است. گرچه عملیات اجرائی راه اندازی بیمارستان جدید شروع شده است اما با بودجه های قطره چکانی ساخت آن زمان بر خواهد شد.

این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه اظهار داشت: به صفر رسیدن آمار کرونا در ایران با وجود این که در بعضی کشورها همچنان آمار قربانیان سه رقمی است نشان از توانمندی و غیرت ایرانیان در مقابل کشورهای پیشرفته مدرن است.

وی در ادامه اظهار داشت: باید در ساوه پزشکان اخلاق مدار که برگرفته از فرهنگ اسلامی و وجدان کاری هستند و به فکر منافع شخصی خود نباشند جذب شوند و فعالیت کنند.

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سرپرست فرمانداری شهرستان ساوه نیز اظهار داشت: ساوه به علت مهاجرپذیری سرریز شهرهای کلان نظیر تهران را در خود جای داده است و تاسیس رشته های گوناگون و متنوع می تواند سبب توسعه علمی این منطقه شود.

مهدی الیاسی اضافه کرد: برخی تبعیض ها سبب نارضایتی دانشجویان شده و سبب بروز اعتراضاتی از طرف جوامع دانشجویی می شود که از برخی حقوق رفاهی و تحصیلی برخوردار نیستند.

وی با تاکید بر این که عدالت در توزیع سرانه فرهنگی و آموزشی، مورد انتظار و مطالبه دانشجویان است، اضافه کرد: پذیرش دانشجو در دانشکده علوم پزشکی باید بصورت ویژه افزایش یابد و تاسیس رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و... یکی از مطالبات شهرستان است که می تواند سرریز جمعیتی پایتخت را به لحاظ توسعه علمی پذیرا باشد.

الیاسی اضافه کرد: شهرستان ساوه بعنوان قطب صنعت ایران بالاترین درآمد مالیاتی را در میان شهرهای کشور دارد و بالاترین واریزی به خزانه دولت دارد اما بازگشت این واریزی در اعتبارات دولتی به خوبی دیده نمی گردد و برخی لطمه های اجتماعی متاثر از فعالیت صنعت در این منطقه مشاهده می شود.
1401/03/20
14:39:05
0.0 / 5
364
تگهای خبر: آموزش , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog