برنامه سازمان سنجش برای تأمین صد درصدی امنیت آزمون آیلتس

به گزارش بلاگ سان رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از طراحی شورای اعتبارسنجی و سیاست گذاری آزمون آیلتس اطلاع داد و اظهار داشت: لازم است مراکز برگزاری آزمون آیلتس با تعامل با یکدیگر شورای اعتبارسنجی و سیاست گذاری را طراحی نمایند تا بتوانیم امنیت صد درصد این آزمون را تأمین نماییم.

برنامه سازمان سنجش برای تأمین صد درصدی امنیت آزمون آیلتس
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در جلسه مشورتی با مراکز و سایت های برگزاری آزمون آیلتس ضمن اشاره به سابقه طولانی مدت سازمان سنجش آموزش کشور، اظهار داشت: این سازمان از آغاز تأسیس بر مبنای عدالت و شفافیت آزمون های مختلف را با بهترین شکل ممکن و امنیت کامل برگزار کرده و هیچگاه بین داوطلب روستایی در دور ترین منطقه کشور با افراد متمول یا عالی رتبه هیچ گونه تفاوت و تبعیضی قائل نیست.
وی افزود: سازمان سنجش در حوزه عدالت آموزشی، تکیه گاه اصلی و مطمئن تمام سیستم آموزشی و ورودی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است و اگر این اعتماد خدشه دار شود، عملا همه آموزش عالی زیرسوال می رود. بنابراین دقت نظر و تابعیت از قوانین و مقررات در تمام آزمون ها همچون برگزاری آزمون آیلتس باید رعایت شود.
وی ضمن اشاره به سابقه سازمان سنجش در برگزاری آزمون های خارجی اظهار داشت: نخستین آزمون تافل به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ در ایران توسط این سازمان برگزار شد و ما می توانیم بر مبنای قانون و شفافیت آزمون آیلتس را با امنیت کامل برگزار نماییم.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: متاسفانه گزارشاتی از تخلفات در آزمون آیلتس اعلام شده بنابراین لازم است مراکز برگزاری آزمون آیلتس با تعامل با یکدیگر شورای اعتبارسنجی و سیاست گذاری را طراحی نموده و به مرحله اجرا درآورند تا بتوانیم امنیت صد درصد این آزمون را تأمین نماییم.
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی اظهار نمود: سازمان سنجش در خلال چند ماه گذشته نظارت بر فرآیند برگزاری آزمون آیلتس را افزایش داده و آماده است با همکاری وزارت کشور، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال امنیت کامل این آزمون را هم تأمین کند.
دکتر پورعباس اظهار داشت: هر سال مقرر است جشنواره سازمان سنجش برگزار گردد که در این جشنواره ما از بهترین مراکز برگزار کننده آزمون زبان های خارجی هم همچون آزمون آیلتس تجلیل می نماییم تا ارتباط دو سویه سازمان سنجش با مراکز و آفسایت های برگزار کننده آزمون که جز بخش خصوصی هستند مستمر و مثمرثمر باشد.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در انتها ضمن اشاره به نقش موثر دانشگاه ها در برگزاری آزمون آیلتس تصریح کرد: دانشگاه ها در این عرصه به خوبی می توانند نقش آفرینی کنند چون که با سابقه علمی، آموزشی و تجربه ای که دارند می تواند جایگزین خوبی برای هتل ها باشند تا امنیت برگزاری آزمون تضمین شود.
وی تصریح کرد: در این راه همه مراکز و آفسایت ها باید در قالب قانون و مقررات و بر مبنای استاندارد برای برگزاری آزمون همت کنند تا این آزمون همچون دیگر آزمون هایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آنهاست در صحت و سلامت کامل برگزار گردد و سبب عدالت گستری و اطمینان خاطر مردم عزیز شویم.
منبع:

1401/03/25
08:27:29
0.0 / 5
396
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog