داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ به چند سؤال پاسخ می دهند؟

به گزارش بلاگ سان تعداد و زمان پاسخگویی به سئوالات دروس عمومی و اختصاصی داوطلبان پنج گروه آزمایشی هنر، علوم انسانی، زبان های خارجی، علوم تجربی، ریاضی و فنی مشخص شد.

داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ به چند سؤال پاسخ می دهند؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، نحوه و زمان پاسخگویی به سؤالات داوطلبان پنج گروه آزمایشی هنر، علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و زبان های خارجی برای آزمون سراسری ۱۴۰۱ به این صورت است که در گروه آزمایشی هنر یک دفترچه عمومی و یک دفترچه اختصاصی به داوطلبان داده خواهد شد که داوطلبان در ۷۵ دقیقه باید به ۱۰۰ سؤال دفترچه عمومی که شامل دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد پاسخ بدهند.
همچنین در دفترچه اختصاصی هم داوطلبان گروه هنر باید در ۳۶۵ دقیقه به ۱۶۰ سؤال اختصاصی این گروه پاسخ دهند. به صورت کلی ۱۶۱ هزار و ۳۴۳ داوطلب در این گروه آزمایشی در روز چهارشنبه ۸ تیر ماه ۱۴۰۱ به رقابت خواهند پرداخت که ۱۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر آنها زن و مابقی داوطلبان مرد هستند.
در گروه آزمایشی علوم انسانی هم تعداد ۴۱۲ هزار و ۵۷۷ داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۲۴۹ هزار و ۵۱ نفر زن و مابقی مرد هستند.
داوطلبان این گروه آزمایشی که بامداد پنجشنبه ۹ تیرماه به رقابت خواهند پرداخت هم یک دفترچه عمومی و دو دفترچه اختصاصی خواهند داشت که داوطلبان در ۱۶۰ دقیقه فرصت دارند به ۱۷۵ سؤال اختصاصی و در ۷۵ دقیقه هم به ۱۰۰ سؤال عمومی پاسخ دهند.
همچنین در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی هم یک دفترچه عمومی و دو دفترچه با دو پاسخنامه اختصاصی توزیع خواهد شد که داوطلبان در ۱۶۰ دقیقه فرصت دارند به ۱۲۰ سؤال اختصاصی و در ۷۵ دقیقه هم فرصت دارند به ۱۰۰ سؤال عمومی پاسخ دهند.
این گروه آزمایشی آزمون خویش را در بامداد پنجشنبه ۹ تیر ماه خواهند داد و از ۱۴۵ هزار و ۶۵۷ داوطلب ۹۳ هزار و ۳۲۹ نفر مرد و مابقی زن هستند.
در گروه آزمایشی علوم تجربی هم ۵۷۴ هزار و ۴۷۲ داوطلب در بامداد روز جمعه ۱۰ تیر ماه رقابت خواهند داشت که ۳۴۷ هزار و ۷۱۲ نفر این داوطلبان زن و مابقی مرد هستند.
سؤالات اختصاصی این داوطلبان هم در دو دفترچه اختصاصی با دو پاسخنامه جدا توزیع خواهد شد و ۱۶۵ سؤال باید در ۱۸۰ دقیقه پاسخ داده شود.
همچنین داوطلبان سهمیه بهیاری هم یک دفترچه اضافی با یک پاسخنامه اضافی دریافت خواهند کرد که این دفترچه ۳۵ سؤال دارد و داوطلبان باید به سؤالات آن در ۲۰ دقیقه پاسخ دهند.
در نهایت داوطلبان زبان های خارجی هم در روز شنبه ۱۱ تیر ماه رقابت خواهند داشت. مجموعا ۱۹۴ هزار و ۹۱۰ داوطلب در این گروه آزمایشی شرکت کردند که ۶۶ هزار و ۹۳۷ نفر آنها مرد و مابقی زن هستند.
در این گروه آزمایشی هم یک دفترچه با یک پاسخنامه مجزا برای دروس اختصاصی توزیع خواهد شد که داوطلبان باید در ۱۰۵ دقیقه به ۷۰ سؤال پاسخ دهند و سؤالات دروس عمومی این گروه آزمایشی هم باید در ۷۵ دقیقه پاسخ داده شود.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در ایام ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن هم همانند سنوات گذشته (به جز سال ۱۳۹۹ که به علت کرونا زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود) اواسط مردادماه اعلام می شود.
انتخاب رشته داوطلبان، بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ شروع می شود و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط خاص در انتخاب رشته در ایام پایانی مردادماه انجام می شود و نتایج آن هم اوایل دهه سوم شهریور و یا پیش از مهرماه از راه سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آغاز سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه ها شوند.
یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۱، زمان پاسخ نامه هایی است که در اختیار داوطلب قرار خواهند گرفت و پس از اتمام کار داوطلب با پاسخ نامه اول، پاسخ نامه بعدی به داوطلب داده شود. سازمان سنجش اعلام نموده این تصمیم امنیت آزمون را به شدت تقویت می کند. به تبع تغییر دفترچه ها در آزمون ۱۴۰۱، تعداد سؤالات آزمون هم تغییر خواهد نمود و امکان دارد تعداد پنج یا شش سؤال کمتر از گذشته باشد اما در عین حال محتوایی کردن سؤالات، مدنظر سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد.
در مجموع تعداد یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر در پنج گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند که این تعداد در مقایسه با سال قبل حدود ۱۰ درصد بیشتر شده است. همینطور بیشترین آمار ثبت نام کننده متعلق به گروه علوم تجربی با رقابت ۵۷۴ هزار و ۴۷۲ نفر است.1401/03/28
10:09:22
0.0 / 5
412
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog