نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:

عامل بالارفتن سن ازدواج فرهنگی است

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: ازدواج مساله حساسی است و عامل بالا رفتن سن ازدواج، فرهنگی است.

عامل بالارفتن سن ازدواج فرهنگی است

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر سه شنبه در همایش ملی «تربیت کنشگر مقابله با سقط جنین» اظهار نمود: فرهنگ زندگی خانوادگی به صورتی درآمده که سطح هزینه و مصرف در کانون زندگی خانوادگی بالا رفته و بالا رفتن سطح مادی زندگی از نظر هزینه و مصرف مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: گاهی اوقات آمار ازدواج کمتر از طلاق است، ازدواج مساله حساسی است و عامل بالا رفتن سن ازدواج، فرهنگی است و کاهش ازدواج در میان جوان ها ریشه اصلی آن مسائل اقتصادی، اشتغال و مسکن نیست.
وی اضافه کرد: مسئله ای که امروزه به عنوان مشکل بزرگ در ازدواج جوان ها وجود دارد این است که آنها باید برای ازدواج، مسکن، خودرو و تمام امکانات یک زندگی مستقل فراهم گردد تا ازدواج کنند که این فرهنگ، بزرگترین آفت ازدواج در جریان زندگی اجتماعی است.
آیت الله علم الهدی اظهار نمود: اینکه در کشور وابسته به پیامبر (ص) و دوده (ع) برخی دست به این جنایت ناهنجار سقط جنین دست می زنند موجب ننگ است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: با وجود کارهایی که برای مقابله با سقط جنین انجام شده است شاهد کاهش آمار نیستیم و مایه تأسف است که نه فقط این بلای خانمانسوز براندازی نشده بلکه کاهش هم نیافته است.
وی افزود: قط جنین جنایت ناهنجاری است که انسان با دست خود انسانیت را براندازی می کند و هیچ عذری دراین زمینه موجه نیست وقتی خدای متعال در قرآن می فرماید فرزندان خودرا از ترس تنگدستی به قتل نرسانید.
آیت الله علم الهدی اضافه کرد: در استان اگرچه عرصه پزشکی از اساتید متدین تشکیل شده و مدیریت ها هم دست اینگونه افراد است با این وجود باز هم شاهد کاهش آمار سقط جنین نیستیم و باید دلیلهای آن بررسی و راه مقابله پیدا شود.

1401/03/30
07:50:30
0.0 / 5
434
تگهای خبر: اساتید , فرهنگی , همایش
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog