آغاز ثبت نام دوره تابستان رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد

به گزارش بلاگ سان ثبت نام دوره تابستان رشته های غیرپزشکی در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۱ـ ۱۴۰۰ از امروز شروع می شود.

آغاز ثبت نام دوره تابستان رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در دستورالعمل دوره تابستان سال تحصیلی ۱۴۰۱ـ ۱۴۰۰ برای رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به رؤسای استانها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردیده، در مورد استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و هم استفاده از تمام ظرفیت ها، پتانسیل های موجود دانشگاه آزاد اسلامی در مورد برگزاری دوره آموزشی تابستان در مقاطع مختلف تحصیلی و در جهت اجرای بند ۲ راه کنش ها و اقدامات کلان کاری با مبحث ارتقاء کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی سند تحول و تعالی دانشگاه، تاکید گردیده است.
بر طبق این دستورالعمل، ثبت نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱ شروع می شود و تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.
شروع کلاس های درسی از تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱ لغایت ۳ شهریورماه ۱۴۰۱ (شش هفته آموزشی) بدون احتساب زمان ثبت نام و امتحانات برگزار می گردد. زمان برگزاری امتحانات از تاریخ ۵ تا ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱ است.
تعداد کل ساعات تدریس دروس نظری و عملی دوره تابستان مشابه نیمسال های اول و دوم بوده و در خلال ۶ هفته آموزشی اجرا می شود. واحدهای دانشگاهی موظف می باشند درمورد واحدهای درسی عرضه شده در دوره تابستان اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.
حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل دریافت در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به شرح جدول زیر است:


بر طبق این دستورالعمل، برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی فارغ التحصیل می شوند، دریافت ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. همینطور دریافت دروس وصایای حضرت امام (ره) و انس با قرآن کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابی ذکر شده در جدول بلامانع است.
برپایه بندهای این دستورالعمل، عرضه دروس در دوره تابستان اختیاری بوده و تمام دانشجویان می توانند در واحد محل تحصیل یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سرتاسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) با موافقت گروه تخصصی و معاونت آموزشی/ معاونت علمی واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ثبت نام کنند.
در این دستورالعمل آمده است: دریافت یا تمدید رساله برای مقطع کارشناسی ارشد در دوره تابستان امکان پذیر نیست. ثبت نام ارزیابی جامع و اخذ/ تمدید رساله در دکتری تخصصی در دوره تابستان امکان پذیر نبوده و چنین اقدامی تخلف آموزشی به حساب می آید.
همینطور دانشجویان سایر دانشگاه ها (اعم از دولتی و غیردولتی) با عرضه معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که مجری دوره تابستان هستند، ثبت نام و انتخاب واحد کنند.

منبع:

1401/04/18
22:03:24
0.0 / 5
369
تگهای خبر: آموزش , تدریس , دانشگاه , كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog