معاون دانشگاه جامع علمی و كاربردی كشور تاكید كرد:

لزوم توجه به جهاد تبیین عملی در کشور

به گزارش بلاگ سان، مرکزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور اظهار داشت: کار دانشگاه جامع تولید محصول است.

لزوم توجه به جهاد تبیین عملی در کشور

عباسی ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ در ایین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی، اظهار نمود: انقلاب اسلامی در واقع یک انقلاب فرهنگی و عقیدتی و برگرفته از باورهای درونی بود و به این علت دنیا برای تحمیل مشکلات و چالش های بسیار به ایران، بسیج شد. آنها در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و خانوادگی و... ورود کرده اند و دشمنی خویش را نشان می دهند، اما این باورهای فرهنگی و عقیدتی سبب ماندگاری این انقلاب شده است.

وی با تکیه بر این که در دنیا هیچ انقلابی به ۳۰ سالگی نرسیده است، اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی علم را به عمل تبدیل نموده است و نتیجه این اقدام را میتوان در افراد، خانواده ها و جامعه میتوان دید.

عباسی با اشاره به اینکه مبحث مهارت آموزی برای ارتقای نیروهای دستگاههای اجرایی در سال ۱۳۷۳ عنوان شد، اظهار داشت: امروز ۵۷۱ مرکز علمی و کاربردی در سطح کشور فعال است، نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری در واقع مأموریت این دانشگاه را مشخص می کند و اگر مشکل اشتغال در کشور رفع گردد، مشکلات بسیاری همچون چالش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، ازدواج و... حل می شود. زمانی که مشکل یا بی نظمی را در کشور شاهد می باشیم این بی نظمی ناشی از بیکاری افراد است.

وی ضمن اشاره به مساله جهاد تبیین همچون تبیین نظری همچون نشست ها و هم اندیشی ها و تبیین عملی، بیان نمود: از دید مقام معظم رهبری جهاد تبیین شامل خصوصیت هایی چون واجب عینی می شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی در این حوزه می تواند نقش پررنگی ایفا کند.

عباسی بر ضرورت عملکردی فعالانه تصریح کرد و اظهار داشت: رفتار منفعلانه سبب عقب افتادگی می شود و رویکرد فعالانه دانشگاه جامع می تواند موانع موجود را رفع کند.

وی ضمن اشاره به افزایش تعداد دانشجویان این دانشگاه در سالهای اخیر، اضافه کرد: اگر به اجرای اسناد بالادستی و فرمایشات مقام معظم رهبری که ناشی از دغدغه های ایشان است را مدنظر قرار دهیم بطور قطع میتوان به نتیجه ای درست رسید، گسترش مرزهای دانش کار دانشگاه علمی کاربردی نیست، بلکه این دانشگاه تولید محصول را دنبال می کند.

منبع:

1401/06/31
18:10:37
0.0 / 5
315
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
sunblog