انتقال آموزش مهارت های مشاغل خانگی میان ایران و سوریه

بلاگ سان: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با همتای سوریه ای خود نسبت به انتقال تجربه جهت ایجاد زمینه کار برای زنان و آموزش مهارت هایی در مشاغل خانگی اعلام آمادگی کرد.

انتقال آموزش مهارت های مشاغل خانگی میان ایران و سوریه
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، وزیر فرهنگ سوریه بامداد امروز با انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده دیدار نمود. در این دیدار وزیر فرهنگ سوریه از آثار باستانی ایران و قدمت تمدن و آوازه ایران که به هزاران سال پیش یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که این ارتباطات هر روز گسترده تر شود. خزعلی نیز ضمن بر شمردن مشابهت های ایران و سوریه در میراث تاریخی و آثار فرهنگی، از صدماتی که در دوره حملات داعش به آثار باستانی سوریه وارد شده است اظهار تأسف کرد.

وزیر فرهنگ سوریه مسئله بی سوادی در زنان را از چالش هایی دانست که پس از شرایط جنگ رو به افزایش گذاشته است و همین طور در مورد آموزش مهارت های کارآفرینی در زندان زنان مطالبی را بیان کرد. خزعلی با نقل برخی از تجارب ایران در ریشه کن کردن بی سوادی و باتوجه به ریاست ایران در کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا، نسبت به انتقال تجربه جهت ایجاد زمینه کار برای زنان و آموزش مهارت هایی در مشاغل خانگی اعلام آمادگی کرد و قرار شد نخستین برنامه دراین زمینه از ماه آتی به همت دو کشور عملیاتی شود.

1401/07/11
11:07:23
0.0 / 5
339
تگهای خبر: آموزش , برنامه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog