رییسی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه الزهرا(س)

دانشجویان و اساتید ما اجازه تحقق خیال های باطل دشمن را در محیط دانشگاه نخواهند داد

به گزارش بلاگ سان، رییس جمهور در مراسم شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود، دانشگاه ها و مراکز علمی کشور را اتاق اندیشه ورزی دولت دانست و اظهار داشت: اندیشه ورزی دانشگاه ها برای یافتن راهکارهای مسائل جامعه همیشه مورد توجه دولت خواهد بود.

دانشجویان و اساتید ما اجازه تحقق خیال های باطل دشمن را در محیط دانشگاه نخواهند داد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز شنبه برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه الزهرا (س) حضور یافت.
رئیس جمهور با اشاره به این که امروز قریب به ۶۰ درصد از دانشجویان کشور را دانشجویان دختر می سازند، برخورداری توأمان از روحیه تحقیق و پژوهش با علم و بردباری دختران دانشجو را دراین زمینه موثر دانست و اضافه کرد: در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زنان زیادی در عرصه های دانشگاهی کشور خوش درخشیده و حتی توانسته اند توانایی های خودرا در عرصه های جهانی نیز به رخ جهانیان بکشند.
رئیسی اشاره کرد: وقتی یک بانوی فرهیخته ایرانی در سطح جهانی دستاورد علمی مهمی را ارائه می کند، بر سکویی قرار می گیرد، پرچم جمهوری اسلامی برافراشته و سرود ملی ایران نواخته می شود، این برای کشور قدرت می آفریند.
وی با اعلان اینکه علم و دانش از مؤلفه های مهم قدرت و توانایی هستند، اظهار داشت: امروز کشور با همت اساتید و دانشجویان به سطوح بالایی از قدرت و توانایی دست یافته است. در صورتیکه روزگاری در این کشور نیازمند واردات سیم خاردار بودیم و همان را نیز از ما دریغ می کردند، امروز در حوزه های مختلف علمی و صنعتی با وجود گسترده ترین تحریم ها به پیشرفت های خیره کننده ای دست یافته ایم و به مدد الهی این مسیر همچنان ادامه خواهد داشت.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تبریک به دانشجویان جدیدالورود اشاره کرد: شما همه همت و تلاش خودرا وقف تحقیق و پژوهش کنید، دولت نیز همه تلاش خودرا برای تمهید لوازم و امکانات لازم برای شما بکار خواهد گرفت.
رئیسی رفع دغدغه اشتغال برای دختران و پسران دانشجو را از تکالیف دولت دانست و اظهار داشت: دولت دانشگاه را اتاق اندیشه ورزی خود می داند و انتظار دارد دانشگاه ها و مراکز علمی با اندیشه ها و ابتکارات نو به یاری دولت بشتابد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رد پای دشمن در اغتشاشات اخیر گفت: دشمن تصور می کرد که می تواند در ظرف دانشگاه امیال خودرا دنبال کند، غافل از این که دانشجویان و اساتید ما بیدار بوده و اجازه تحقق خیال های باطل دشمن را نخواهند داد و حتما در عرصه علم و دانش نیز مانند دیگر عرصه ها دشمن را ناکام خواهند گذاشت.
رئیسی با تبیین منطق دولت در مذاکرات رفع تحریم و تلاش دشمن برای تحمیل شروط خود به ایران اظهار داشت: از ابتدا اعلام کردیم میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد، اما به مذاکرات عزتمندانه پایبند خواهیم بود و امروز منطق جمهوری اسلامی ایران در دنیا مورد پذیرش است.
پیش از سخنان رییس جمهور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم و تحقیقات و فناوری و نیز نماینده اساتید و نماینده دانشجویان و رییس دانشگاه الزهرا در سخنانی ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی برای دانشجویان آرزوی موفقیت کردند.1401/07/17
14:55:30
0.0 / 5
326
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog