افزایش رشته های تحصیلی در دانشگاه تخصصی افراد کم شنوا و ناشنوا

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، رئیس دانشگاه آزاد واحد بین الملل فرشتگان اظهار داشت: از سال ۹۹ تابحال تعداد رشته های تحصیلی در این دانشگاه تخصصی افراد ناشنوا و کم شنوا افزایش پیدا کرده است و نخستین دوره دانشجویان آن فارغ التحصیل شدند.

افزایش رشته های تحصیلی در دانشگاه تخصصی افراد کم شنوا و ناشنوا
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر علی مقداری در مراسم نودانشجویان و نخستین دانش آموختگان دانشگاه آزاد واحد بین الملل فرشتگان اظهار نمود: در سال ۹۵، برای نخستین بار ایجاد دانشگاهی که برای افراد کم شنوا و ناشنوا مناسب سازی شود، مورد توجه قرار گرفت و عنوان شد. در سال ۹۷ دانشگاه فرشتگان در دانشگاه آزاد بوجود آمد و در سال ۹۸ افتتاح گردید. در سال ۹۹ هم نخستین ورودی های دانشگاه در ۱۱ رشته تحصیلی پذیرش شدند.
وی در این خصوص افزود: در سال ۱۴۰۰، تعداد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد واحد بین الملل فرشتگان به ۱۹ رشته رسید. امسال هم دانشگاه ما در ۲۲ رشته تحصیلی دانشجو می پذیرد.
دکتر مقداری تصریح کرد: هم اکنون نزدیک به ۳۷۰ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با ترکیب جمعیتی ۵۰ درصد شنوا و ۵۰ درصد کم شنوا و ناشنوا مشغول به تحصیل هستند و امروز نخستین دوره فارغ التحصیلان دانشگاه در مقطع کاردانی مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در این مراسم، نخستین دوره فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد بین الملل فرشتگان با پوشیدن لباس مخصوص فارغ التحصیلی مورد تقدیر قرار گرفتند و همینطور به ۳ زوج ناشنوا و کم شنوای دانشگاه که در دوران دانشجویی خود در این دانشگاه با یکدیگر ازدواج کرده بودند، هدیه ای اهدا شد.
منبع:

1401/08/03
09:02:21
0.0 / 5
407
تگهای خبر: دانشگاه , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog