اعلام نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱

به گزارش بلاگ سان، معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور توضیحاتی در مورد پذیرفته شدگان دارای مغایرت معدل در رشته محل های پذیرش صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ عرضه داد.

اعلام نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی در مورد مغایرت معدل پذیرفته شدگان در رشته محل های پذیرش فقط برمبنای سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، اظهار داشت: امکان ویرایش معدل های کل و کتبی داوطلبان طی چهار نوبت هنگام ثبت نام، ویرایش، دریافت کارت ورود به جلسه و انتخاب رشته در سال ۱۴۰۱ وجود داشت و همانگونه که قبل از این بارها اعلام شده بود داوطلبان در صورت مغایرت معدل باید نسبت به رفع آن و اعلام معدل نهایی اقدام نمایند.
دکتر مروتی اضافه کرد: برخی از پذیرفته شدگان آزمون سراسری با وجود تذکرهای گوناگون در اطلاعیه ها، دفترچه راهنما و مصاحبه با رسانه ها باز هم به اشتباه معدل های خودرا اعلام نموده اند و گزینش نهایی در رشته محل های فقط با سوابق تحصیلی برای آنها انجام شده است.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مقررات پذیرش دانشجو اشاره کرد: برمبنای دستورالعمل های ارسالی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، در کد رشته محل هایی که تعداد پذیرفته شدگان آنها از ظرفیت مندرج در دفترچه کمتر بوده است، نیازی به بررسی معدل توسط دانشگاه ها وجود ندارد و این کد رشته محل ها در اختیار دانشگاه ها است و ثبت نام و ادامه تحصیل این داوطلبان با هر معدلی در این کد رشته محل ها بلامانع است.
وی افزود: در سایر رشته محل ها برمبنای بخشنامه های سازمان سنجش، اعلام مغایرت معدل فقط بوسیله دانشگاه یا موسسه قبولی و بوسیله پرتال ارتباطی آن دانشگاه صورت می پذیرد و سیستم هم اکنون برای همه مؤسسات فعال است.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: وضعیت افرادی که با معدل جدید پذیرش آنها بلامانع است بوسیله این پرتال اعلام می شود و ادامه تحصیل آنها در کد رشته محل قبولی منعی ندارد و برای سایرین وضعیت تصمیم گیری توسط سازمان سنجش انجام و به دانشگاه مربوطه اعلام می شود.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، وی افزود: همانگونه که بارها اطلاع رسانی شده است، در صورت عدم احراز حداقل معدل قبولی توسط تعدادی از این داوطلبان، نسبت به لغو پذیرش آنها اقدام خواهد شد.
دکتر مروتی در آخر تاکید کرد: پذیرفته شدگان در صورت داشتن هر گونه سؤال درباب مغایرت معدل لازم است بوسیله دانشگاه محل قبولی موضوع را پیگیری کنند و نیازی به مراجعه یا ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.1401/08/07
09:00:41
0.0 / 5
909
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رسانه , سیستم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog