امام جمعه شهرستان تربت جام:

بانوان فرهنگی نقش تأثیرگذاری در ایجاد گفتگو با نسل نوجوان دارند

به گزارش بلاگ سان، تربت جام ـ امام جمعه شهرستان تربت جام اظهار داشت: یکی از گوهرهای کمیاب جامعه ما گفتگو است و بانوان فرهنگی نقش تأثیرگذاری در برقراری گفتگو با نسل نوجوان دارند.

بانوان فرهنگی نقش تأثیرگذاری در ایجاد گفتگو با نسل نوجوان دارند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین اسلامی در دیدار با بانوان فرهیخته شهرستان تربت جام اظهار داشت: یکی از گوهرهای کم یاب جامعه ما گفتگو است. سطح گفتگو در جامعه کم است. اگر در خانواده ما گفتگو شکل بگیرد لطمه های خانواده کاهش پیدا خواهد کرد، بانوان فرهنگی نقش تأثیرگذاری در مدارس با ایجاد گفتگو با نسل نوجوان در میدان جهاد تبیین دارند.
امام جمعه شهرستان تربت جام با اشاره به اهمیت جایگاه زن در اجتماع اظهار داشت: هر چه در زمینه بانوان بیشتر سرمایه گذاری شود و بانوان جامعه در راه صحیح حرکت کنند کل جامعه در راه فلاح و رستگاری قرار می گیرند. هر چقدر حضور بانوان در عرصه های مختلف توسعه یابد به همان اندازه لطمه های اجتماعی کمتر خواهد شد.
وی با بهره بردن از روایات معصومین (ع) اضافه کرد: به بیان پیامبر اکرم (ص) ستون یک خانواده زن خانواده است. تأثیر زن در جامعه و در خانواده بر شوهر و فرزندانش بیش از تأثیر مرد است. بانوان یک جامعه تأثیر شگرف و عمیقی بر کل حوزه های مختلف یک جامعه می توانند داشته باشند. بانوان در هر کشوری از نظر کمی حدودا نصف جمعیت آن کشور را می سازند اما از نظر کیفی و سطح تأثیرگذاری روند رو به رشد جامعه یا در توقف و پس رفت یک جامعه تأثیری بیش از پنجاه درصد دارند.
حجت الاسلام اسلامی افزود: نقش مادر در بهشتی کردن و یا جهنمی کردن فرزندان بیش از نقش پدر است، آن تأثیری که مادر بر روحیات و اخلاق و سبک زندگی فرزندان دارد خیلی بیش از پدر است بنا بر این حضرت زهرای اطهر (س) فرمودند بهشت زیر پای مادران است.
امام جمعه تربت جام بیان کرد: دشمن بدنبال ایجاد خشونت در جامعه ماست و بانوان نقش مهمی در کاستن خشونتها دارند آنان با گوهر صمیمیت و عشق موجب ایجاد آرامش در خانواده می شوند.
وی اضافه کرد: دشمن حجاب زن را نشانه گرفته است، در جهان غرب گفتند زن باید از گوهر عفاف و حجاب خود دست بردارد تا در عرصه های اجتماعی حضور داشته باشد پس جهان غرب با لطمه های جدی در زمینه زن مواجهه است. اما گفتمانی که انقلاب اسلامی برای زن تدبیر کرد حضور زن در همه ابعاد جامعه با حفظ گوهر عفاف و حجاب است.
حجت الاسلام اسلامی اشاره کرد: افتخارات گفتمان انقلاب اسلامی ارتقا و گشایش و پیشرفت سطح حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماع است. نسبت به قبل پیشرفت داشتیم اما تا رسیدن به قله هنوز فاصله داریم که یک بخش عمده را شما بانوان باید مدیریت کنید و در عرصه های مختلف اقتصادی، هنری، کارآفرینی، اجتماعی، سیاسی، سبک زندگی با حفظ عفاف و حجاب بیشتر فعالیت کنید.
گفتنی است؛ در این دیدار، بانوان فرهیخته از کمیته امور بانوان فرمانداری تربت جام، بسیج جامعه زنان، حوزه علمیه مکتب نرجس (س)، حوزه علمیه هبه الرحمان، بانوان کارآفرین، بسیج فرهنگیان، کانون فرهنگی بانوی مرزنشین این شهرستان حضور داشتند.

1401/08/09
08:45:59
0.0 / 5
459
تگهای خبر: رمان , فرهنگی , هنر
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog