معاون آموزشی وزیر علوم تاكید كرد؛

آمادگی وزارت علوم برای ایجاد رشته های تحصیلی بر اساس نیازمحوری

به گزارش بلاگ سان، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه وزارت علوم آمادگی دارد رشته های تحصیلی را بر اساس نیازمحوری در این دانشگاه راه اندازی کند، اظهار داشت: ظرفیت ها باید در سطح استان ها توسعه و تعمق پیدا کند و دانشگاه مشخص نماید که در هر استان چه رشته هایی به ارتقاء آن استان و اشتغال جوانان کمک خواهدکرد.

آمادگی وزارت علوم برای ایجاد رشته های تحصیلی بر اساس نیازمحوری
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر قاسم عموعابدینی در نشستی با اعضای هیئت رئیسه و مدیران حوزه آموزشی دانشگاه پیام نور به اعتقاد راسخ وزارت علوم برای توسعه، کیفی سازی و مأموریت گرایی حوزه در ارتباط با فرآیند مجازی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور دارای ظرفیت و تجربه بسیار پرارزش وسالیان سال ثمره مفید برای نظام جمهوری اسلامی است که می تواند از این ظرفیت به نحو شایسته برای دستیابی به اهداف استفاده نماید.
دکتر عموعابدینی مهم ترین عامل های مورد توجه وزارت علوم جهت راه اندازی رشته را در وهله اول کیفیت و در وهله دوم تضمین اشتغال فارغ التحصیلان دانست.
معاون آموزشی وزیر علوم با تکیه بر این که دانشگاه باید حکمت بنیان و دانایی محور باشد، اظهار نمود: دانشگاه پیام نور می تواند با تولید دونوع محتوای مورد نیاز جامعه؛ یک دسته از علاقه مندان را به سمت فراگیری دانش تا مقطع دکتری و انجام تحقیقات گسترده برای رفع مشکلات و ارتقای اقتدار کشور ودسته دیگر را به سمت بازارهای کار و تأمین نیازهای اشتغال جوانان هدایت کند.
وی بر ضرورت ارتباط مستمر و چهره به چهره استاد و دانشجو در مقطع دکتری اشاره نمود و اضافه کرد: دانشگاه پیام نور با دارا بودن 100 استاد و 380 دانشیار می تواند درخواست مجوز خویش را در خصوص جذب دانشجوی دکترای استاد محور از استعدادهای درخشان بدون کنکور اعلام نماید اما این امر منوط به رعایت نسبت هر استاد حداکثر به دو دانشجو خواهد بود.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل بانک متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه ها در آینده ای نزدیک اطلاع داد و عنوان کرد: از آنجائیکه از بین هر 3 نفر متقاضی جذب هیئت علمی بعد از عبور از فرآیند صلاحیت علمی و عمومی؛ یک نفر بعنوان عضو علمی انتخاب می شود، در این بانک دو نفر متقاضی دیگر هم با مجوز صلاحیت حرفه ای تدریس در سامانه HES قرار می گیرند تا در صورت ضرورت دانشگاهها بتوانند از وجود آنها به صورت حق التدریس بهره مند شوند.
وی ضمن اشاره به برنامه وزارت علوم برای اصلاح فرایندها و ریل گذاری های جدید در نظام آموزش عالی اظهار داشت: برنامه کلان وزارت علوم مبتنی بر آمایش حوزه آموزش عالی است که این مساله به معنای ساماندهی نیست بلکه با هدف تحول در نظام آموزش عالی محقق خواهد گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، نشست هیات رئیسه دانشگاه پیام نور امروز با حضور دکتر عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت عتف، دکتر دهقان مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی، دکتر شیرعلی مشاور معاون آموزشی وزارت علوم و هیات همراه با هدف تبیین شیوه حکمرانی و مأموریت های ویژه دانشگاه پیام نور در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
منبع:

1401/08/13
14:48:07
0.0 / 5
406
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تدریس , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
sunblog