امام جمعه شاهرود:

خانه سالمندان در فرهنگ ایرانی جایی ندارد

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، امام جمعه شاهرود با اعلان اینکه خانه سالمندان در فرهنگ ما جایی ندارد، اظهار داشت: امروز نیازمند تبیین جایگاه پرستاری و مقام آن در تمام وجوه زندگی به ویژه نگهداری سالمندان هستیم.

خانه سالمندان در فرهنگ ایرانی جایی ندارد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، حجت الاسلام عباس امینی قبل از ظهر چهارشنبه در نشست شورای اداری شاهرود به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن گرامیداشت روز پرستار، ابراز کرد: پرستاران به ویژه در سال هایی که درگیر بیماری کرونا بودیم، عملکرد بسیار خوبی را داشته و با فداکاری که کردند، توانستند جان خیلی از افراد را نجات دهند اما نیاز است که معنای پرستار را قدری توسعه بدهیم.
وی با اعلان اینکه مقام پرستار نیازمند تبلیغ و فرهنگ سازی است، اضافه کرد: امروز نیاز داریم تا نوعی دیگر به مفهوم پرستاری نگاه نماییم امروز بسیار زنان و مردانی هستند که در نام پرستار نیستند اما خدمات پرستاری مضاعف و جانانه ای از مادر، پدر، همسر و فرزندان شأن دارند که باید این مقام تبیین شود.
امام جمعه شاهرود با اعلان اینکه مقام پرستار باید تبیین شود، ابراز کرد: یکی از نکاتی که باید در جامعه تبیین شود، مقام سالمندان و پرستاری از آنان در جامعه شمرده می شود.
امینی با اعلان اینکه خانه سالمندان اصلاً جایی در فرهنگ ایرانی اسلامی ما نداشته و هنوز هم ندارد، اظهار داشت: در فرهنگ دینی و انسانی سالمندان باید تکریم شده و افراد خانواده نیز در مقام پرستاری از آنان بر بیایند.
وی با اعلان اینکه گذاردن سالمندان در خانه سالمندی هر قدر هم که با پول و هزینه و خدمات بسیار بالا باشد، پرستاری و تکریم سالمند نیست، اضافه کرد: باید معنا و فرهنگ پرستاری را تبلیغ کرد برای اینکه ما مسلمانان و ایرانیان پرستاری از والدین و خانواده را تاج افتخار خودمان می دانیم.
امام جمعه شاهرود همین طور همانطور که جسم نیاز به پرستار دارد، روح نیز نیازمند پرستاری است، اشاره کرد: در این اغتشاشات به روحانیت جفا شد چونکه این قشر همه عمرشان را در طول تاریخ برای تبلیغ دین گذاشته و به صورتی پرستاران روحی مردم محسوب می شوند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، در این مراسم ضمن گرامیداشت خدمات حجت الاسلام بهرامی، حجت الاسلام اصلانی به عنوان امام جمعه جدید مجن معرفی گردید.


منبع:

1401/09/10
13:21:33
0.0 / 5
470
تگهای خبر: خدمات , رمان , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog