رتبه بندی دانشگاه های خارجی از ماه ژانویه در دسترس دانشجویان قرار می گیرد

به گزارش بلاگ سان، مدیرکل امور دانش آموختگان اظهار داشت: اعتبارسنجی دانشگاه های خارج از کشور توسط اداره کل دانش آموختگان خارج صورت می گیرد و هر ساله نتایج این رتبه بندی در سایت سازمان امور دانشجویان اطلاع رسانی می شود. سال جاری هم از ماه ژانویه رتبه بندی دانشگاه های خارج از کشور برای سال ۲۰۲۳ در اختیار دانشجویان قرار داده خواهد شد.

رتبه بندی دانشگاه های خارجی از ماه ژانویه در دسترس دانشجویان قرار می گیرد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمدصالح لباف زاده در جلسه هم افزایی و کمک به تسهیل عرضه خدمات به دانشجویان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با عنایت به هماهنگی های انجام شده با مجموعه فناوری اطلاعات سازمان امور دانشجویان، امکان استعلام برای مدارکی که کد صحت دارند، صورت خواهد گرفت. اگر این کد صحت در اختیار دانش آموخته باشد، دیگر نیازی به رجوع دانش آموختگان در سازمان امور دانشجویان و درخواست استعلام مدارک تحصیلی ایشان از جانب وزارت امور خارجه نخواهد بود.
مدیر کل امور دانش آموختگان خاطرنشان کرد: ارزشیابی دانش آموختگان توسط این اداره کل صورت می گیرد در این حوزه ما با وزارت امور خارجه هم در ارتباط هستیم.

وی اظهار نمود: اعتبار سنجی در سالهای گذشته توسط چهار نظام اعتبار سنجی بین المللی QS، Times و Shanghai و Leiden انجام می شده، البته این رتبه بندی شامل تمام دانشگاه های جهان نمی گردد. بدین منظور ضمن اضافه نمودن نظام رتبه بندی ISC، پژوهشی با همکاری بعضی از دانشگاه های کشور شروع شده است تا شاخصهای رتبه بندی مبتنی بر سیاست های کلی علم و فناوری نظام، اصل توازن در تبادلات دانشجویی و دیپلماسی علمی تدوین گردد و بتوانیم به رتبه بندی جامعی در این حوزه دست یابیم و در اختیار دانشجویان قرار دهیم.

دکتر لباف زاده بیان نمود: با عنایت به مسائل در ارتباط با مهاجرت دانشجویان، سازمان امور دانشجویان بعنوان متولی رصد مهاجرت از جانب وزارت عتف شناخته شده است. در این خصوص مهم ترین مولفه تشدید کننده امر مهاجرت، عدم شفافیت زمینه اشتغال دانش آموختگان است. هدایت شغلی و تحصیلی هم یکی دیگر از مواردی است که ما در اداره کل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان به آن خواهیم پرداخت تا نیازهای دانشجویان بیشتر از پیش رفع شوند و دانشجویان بتوانند با اطلاعات بهتری بتوانند به انتخاب محل تحصیل خود بپردازند.
حیدریان، رئیس اداره امور دانشجویی و بورس های وزارت امورخارجه هم در این نشست اظهار داشت: جلسه هم افزایی و کمک به تسهیل عرضه خدمات به دانشجویان تشکیل شده است تا بتوانیم گستره فضای عرضه خدمات به دانشجویان را افرایش دهیم. ما می خواهیم به جذب دانشجویان بین الملل بپردازیم و در این حوزه همکاری نزدیک وزارت علوم و وزارت امور خارجه سبب می ‎شود تا بهترین نتیجه و بهره وری را برای دانشجویان داشته باشیم.
به گزارش روابط سازمان امور دانشجویان، جلسه هم افزایی و کمک به تسهیل عرضه خدمات به دانشجویان با حضور دکتر محمدصالح لباف زاده، مدیر کل امور دانش آموختگان و حیدریان رئیس اداره امور دانشجویی و بورس های وزارت امور خارجه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

منبع:

1401/09/17
23:14:24
0.0 / 5
458
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
sunblog