رئیس دانشگاه اعلام كرد

ورودی های ۱۴۰۱ دانشگاه فرهنگیان باید ۶ مهارت را آموزش ببینند و مدرک بگیرند

به گزارش بلاگ سان، رییس دانشگاه فرهنگیان، اشاره کرد: ورودی های 1401، حتما باید 6 مهارت را آموزش ببینند و مدرک بگیرند. همین طور تغییراتی در نحوه نمره قبولی و مشروطی نیز خواهیم داشت.

ورودی های ۱۴۰۱ دانشگاه فرهنگیان باید ۶ مهارت را آموزش ببینند و مدرک بگیرند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، رضامرادصحرایی، رییس دانشگاه فرهنگیان در آیین روز دانشجو که با حضور وزیر آموزش وپرورش در پردیس نسیبه تهران برگزار شد، با اعلان اینکه مطالبه گری مطلوب است و روز دانشجو را روز پاسخگویی خودمان قرار داده ایم، اشاره کرد: البته باید یاد بگیریم در کنار مطالبه گری، منصف نیز باشیم و منصفانه قضاوت و نقد نماییم.
وی به تبیین برخی شرایط دانشگاه فرهنگیان در بدو مسئولیتش در این دانشگاه پرداخت و اضافه کرد: دانشگاه را در حالی تحویل گرفتیم که ۴۰ هزار کمبود تخت خوابگاهی و کلاس وجود داشت. با کوشش های شبانه روزی، نزدیک به ۷ ماه، ۴۱۸ هزار متر مربع فضا به دانشگاه اضافه شده که در تاریخ تربیت معلم سابقه نداشته و شبیه معجزه است.
رییس دانشگاه فرهنگیان درباب حضور دانشجومعلمان ورودی ۱۳۹۸ رشته آموزش ابتدایی به کلاس های درس و تدریس آنها؛ گفت: پیش از ما تصمیم گرفته بودند که تمام ورودی های سال ۹۸ به مدرسه بروند، با کمک های شایان وزیر محترم آموزش و پرورش، تصویب کردیم که فقط رشته ابتدایی، تدریس کنند.
وی افزود: این ورودی های ۹۸، آموزش وپرورش را از یک بحران نجات دادند، در شهر تهران نزدیک به ۱۰۰۰ معلم را دانشجومعلمان عزیز ما تامین کردند؛ این تعداد برابر است با نصف معلمان برخی کشورهای اروپایی.
رییس دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد: دانشگاه را در حالی تحویل گرفتیم که نسبت استاد به شاگرد ۱۱۱ به یک است؛ یعنی هر یک استاد باید برای صدویازده دانشجو تدریس کند؛ که امکان پذیر نیست، دانشگاه، دانشگاه تازه متولد شده ای است و در نتیجه، مشکلاتی که وجود دارد، برای رفع آن زمان نیاز است.
صحرایی در ادامه به برخی نگاه ها و مشکلاتی که در راه تربیت معلم کشور وجود دارد اشاره نمود و اضافه کرد: وزیر محترم آموزش وپرورش به امر تربیت معلم اعتقاد راستین دارد و کوشش های بسیاری برای دانشگاه فرهنگیان کرده است.
وی خطاب به دانشجومعلمان، گفت: مطالبه کنید، اما واقع بین باشید، نظریه مدیریتی می گوید، کاری که در ریل خودش حرکت نکرده باشد، به هر مقدار زمان که در ریل غلط حرکت کرده باشد، دو برابر زمان نیاز دارد که به نقطه صفر بازگردد.
رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: سال ۹۱، دانشگاه تاسیس شد، ۲۵ هزار دانشجومعلم گرفت؛ در سال ۹۶ این تعداد دانشجو به ۳ هزار کاهش یافت؛ رهبر انقلاب در سال ۹۷، به دانشگاه فرهنگیان آمدند و فرمودند معلمی حرفه است، فن است و باید تربیت شود و معظم له پشتیبان دانشگاه فرهنگیان هستند.
وی به برخی اقدامات تحولی در دانشگاه فرهنگیان، اشاره نمود و اضافه کرد: شتاب کار تحولی بالا رفته است، ۱۰۰۰ دکتر معلم جذب خواهد شد. ۵۰۰ ردیف جذب هیات علمی تصویب شده است که معادل جذب کل هیات علمی دانشگاه از بدو تاسیس تا حالا است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، صحرایی در آخر اشاره کرد: با یاری خدا، به نقطه ای خواهیم رسید که دانشجومعلم قوی، معلم باارزش و نمونه و تحول گر آموزش وپرورش خواهد بود.1401/09/19
15:29:29
0.0 / 5
496
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog