۵۰۰ زوج از دانشجو معلم ها میهمان امام رضا(ع) شدند

بلاگ سان: آیین همسفر تا بهشت، گرامیداشت 500 زوج دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس اجرا شد.

۵۰۰ زوج از دانشجو معلم ها میهمان امام رضا(ع) شدند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر آئین همسفر تا بهشت ویژه گرامیداشت ۵۰۰ زوج دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد مقدس اجرا شد.
این دانشجو معلمان در شروع مراسم میهمان سفره امام رضا در میهمانخانه حضرت بودند، سپس ویژه برنامه فرصت رواق عاشقی در رواق شیخ حر عاملی حرم برای آنها با سخنرانی حجت الاسلام علی تقوی مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان اجرا شد.
حجت الاسلام تقوی در این مراسم بیانیه مقام معظم رهبری را قرائت کرد. در این بیانیه آمده است: "همسری شما جوانان عزیز را که پیوند دل ها و جسم ها و سرنوشت هاست را صمیمانه به شما فرزندان عزیزم تبریک می گویم.
توصیه می کنم به همسران خود مهر بورزید، به آنان وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید.
از گره افتادن در رشته زندگی مشترک بر حذر باشید و گره های کوچک و بی اهمیت را نادیده بگیرید، خداوند به شما خوشبختی و شادکامی و اعتلای محیط عطا فرماید و کانون زندگیتان را با فرزندان تندرست و سالم گرمی و روشنی ببخشد. "
حجت الاسلام تقوی در آئین طرح همسفر تا بهشت (تکریم ۵۰۰ زوج دانشجو معلم) اظهار داشت: حضور در حرم امام رضا (ع) برایتان برکت داشته باشد و زندگی بسیار خوبی را شروع کنید.
تجربه دانشجو معلمان
در بخش دیگر این مراسم نسترن آذرنیا از استان همدان که همچون افرادی است که در این مراسم شرکت کرده است، درباره ی شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی اظهار داشت: من و همسرم همکار هستیم و جنبه مثبت این مساله این است که شرایط شغلی یکدیگر را درک می نماییم و حتی در تدریس هم با هم مشورت می نماییم.
وی اضافه کرد: حالا هم خوشحالیم که این فرصت پیش آمده تا نخستین مسافرت ۲ نفره را در کنار سایر زوج های جوان باشیم.
حسن سبحانی دانشجو معلم دیگری است که در این مراسم شرکت کرده است. اظهار داشت: شرایط زوجین باید یکی باشد تا بتوانند همدیگر را درک کنند.
وی اضافه کرد: من و همسرم معلم هستیم و دغدغه های شغلی یکسانی داریم، باهم در خانه برای شیوه های تدریس و آموزش مشورت می نماییم و تعامل فکری بیشتری با هم داریم.
احمدرضا اکبریان دانشجو ترم آخر دانشگاه فرهنگیان از استان خراسان جنوبی که به همراه همسرش در مراسم ازدواج دانشجویی شرکت کرده، درباره ی حضور در این مراسم اظهار داشت: حدود ۹ ماه پیش ازدواج کردم و الان خوشحالم که در کنار زوج های دیگر و در فضای عاشقانه و با آرامش حرم مطهر امام رضا (ع) هستیم.
وی اضافه کرد: کلاس های آموزشی دانشگاه برای زوج های جوان و شیوه زندگی در این چند روز بسیار تأثیرگذار بوده است و به در کنار هم بودن و قدر یکدیگر را دانستن کمک می نماید.
لیلا جوکار از دیگر دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان درباره ی حضور در مراسم ازدواج دانشجویی اظهار داشت: بسیار لذت بخش است که همسرم در مدرسه هم در کنارم است و همین طور این که می توانیم از راهنمایی یکدیگر هم بهره مند شویم.
وی اضافه کرد: خوشحالم که امام رضا (ع) ما را طلبید و در زمان ماه گرد ازدواجمان در این مکان مقدس قرار داریم.

1401/10/02
12:48:33
0.0 / 5
508
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تدریس , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog