پویشی برای معرفی سنت ایرانی یلدا

به گزارش بلاگ سان، دبیر پویش برف و انار اظهار داشت: این پویش می تواند آئین باستانی یلدا را در سطح جامعه جهانی معرفی نماید و مخاطبین ما نوجوانان در سراسر کشور هستند.

پویشی برای معرفی سنت ایرانی یلدا
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر «برف و انار» پویشی با محوریت موضوعی یلدایی است که فعالیت خودرا از بیست و نهم آذر آغاز نموده و درحال برگزاری است. به این بهانه مصاحبه ای را با حامد خاکی مدیر روابط عمومی مؤسسه تبیان و دبیر این پویش انجام داده ایم که در ادامه به شرح آن می پردازیم. شرح مختصری درباره ی علت برگزاری این پویش بفرمائید: همه ما ایرانیان از دیرباز شب یلدا را به عنوان یکی از مهم ترین و زیباترین شب های ایران با ستان می شناسیم و آنچه زیبایی این رسم دیرینه را دوچندان کرده رسم و رسوم در رابطه با آن شامل شب نشینی مردم در اقصی نقاط کشور بوده که در هر شهر یا استانی با رسم و رسوم خاصی هم راه است. به همین علت است که تا به امروز نه فقط چیزی از ارزش های آن کم نشده بلکه جایگاه بسیار ویژه ای نیز در نزد ایرانیان به آن بخشیده است. پس بعد از تشکیل اتاق فکر به این نتیجه رسیدیم که برگزاری این پویش با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی بمنظور ترویج این جشن باستانی ایرانی و فرهنگ ها و رسوم وابسته به آن با محوریت تولید محتوا نه فقط می تواند محبوبیت این جشن را بیشتر کند بلکه می تواند آنرا در سطح جامعه جهانی نیز معرفی نماید. هدف شما از برگزاری این پویش چه بوده؟ هدف اصلی از برگزاری این پویش استفاده از ظرفیت فضای مجازی به جهت ترویج فرهنگ و معرفی این جشن باستانی ایرانی یعنی شب یلدا بوده و محوریت اصلی بر روی گسترش فرهنگ نوع دوستی، سنت حسنه صله رحم و احترام به خانواده، همین طور تحکیم روابط اقشار مختلف ملت ایران با یکدیگر و افزایش همبستگی اجتماعی بین نوجوانان کشور تمرکز دارد.

مخاطبین پویش برف و انار چه کسانی هستند و نحوه شرکت در آن به چه صورت هست؟ مخاطبین ما نوجوانان و خانواده ها در سراسر کشور هستند که باید عکس و فیلم های در رابطه با دو موضوع تعیین شده پویش که اولی" دور همی های خانوادگی" و دومی" صحنه های همبستگی اجتماعی و حس نوع دوستی مردم در شب یلدا " هست رو بوسیله آیدی ادمین کانال برف و انار یعنی@BARFOANAR در پیامرسان های داخلی بله، ایتا، روبیکا، سروش پلاس و شاد برای ما ارسال نمایند. چه مجموعه ای برگزار کننده این پویش هست؟ و این که آیا این مجموعه قبل از این تجربه برگزاری پویش های دیگری را هم داشته یا خیر؟ مجری پویش مؤسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان بوده که سال هاست با شعار دستیار خانواده در کنار مردم ایران فعالیت و خدمت رسانی داشته است. بله این مجموعه در آبان ماه امسال، همزمان با هفته ملی نوجوان پویش موفق ایرانیوم با محوریت موضوعی آروزیی برای ایران، برگزار نمود که با استقبال مخاطبین یعنی نوجوانان همراه بود. مهلت شرکت در این پویش تا چه زمانی هست و این که آثار ارسالی باید وضعیت خاصی داشته باشند؟ مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای این پویش از زمان شروع آن یعنی بیست و نهم آذر تا دوم دی ماه تعیین شده. آثار ارسالی هم می تواند در قالب های فیلم، نماهنگ، عکس، ویدئو نریشن و … بصورت تولیدی و خلاقانه باشند. آیا همه آثار دریافتی منتشر می شوند؟ خیر، آثار ارسالی توسط داوران، غربالگری و بهترین و خلاقانه ترینشان در کانال برف و انار که در پیامرسان های داخلی بله، روبیکا، ایتا، شاد و سروش پلاس به آدرس @barfo_anar به وجود آورده ایم، منتشر خواهند شد. نحوه اطلاع رسانی این پویش به چه صورت بوده؟ اطلاع رسانی این پویش بوسیله انتشار پوستر و اطلاع رسانی بوسیله خبرگزاری های رسمی کشور، صورت گرفته است. نحوه انتخاب برگزیدگان و برندگان به چه صورت خواهد بود؟ مقرر است به قید قرعه به بیست نفر از شرکت کنندگان این پویش که بهترین و خلاقانه ترین آثار ارسالی را داشته اند، ساعت مچی هوشمند اهدا شود.


منبع:

1401/10/05
11:30:34
0.0 / 5
542
تگهای خبر: جوانان , شركت , فرهنگی , فیلم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog