همکاری دو جانبه ایران و عراق در جهت توسعه آموزش پزشکی

به گزارش بلاگ سان، نشست هم اندیشی معاون آموزشی وزارت بهداشت ایران و معاون فنی وزارت بهداشت عراق با محوریت برگزاری دوره های آموزشی متمرکز بر درمان انواع بیماری ها همچون سرطان برگزار گردید.

همکاری دو جانبه ایران و عراق در جهت توسعه آموزش پزشکی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد-معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه همکاری دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و عراق، ضمن اشاره به تاریخچه و معرفی نظام آموزش پزشکی و ادغام آموزش در نظام سلامت اظهار نمود: همچون گذشته این تعامل و همکاری دوجانبه در زمینه توسعه آموزش پزشکی می تواند تداوم داشته باشد.

دکتر باقری فرد بیان نمود: بخش قابل توجهی از دانشجویان بین الملل مشغول به تحصیل در رشته مقاطع مختلف از کشور عراق هستند، در نتیجه این همکاری آموزشی در حوزه تخصصی و فوق تخصصی می تواند ادامه یابد.
در ادامه دکتر هانی موسی العقابی - معاون فنی وزارت بهداشت کشور عراق اظهار داشت: در نظر داریم تا نظام آموزش پزشکی عراق هم تغییر یابد و ارتباط وزارت بهداشت با نظام عالی آموزشی عراق ارتقاء یابد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، وی با بیان این مطلب که هم اکنون آموزش دوره های تخصصی در کشور عراق عرضه می شود، اضافه کرد: با عنایت به محدودیت های موجود، درخواست داریم تا همکاری آموزشی با جمهوری اسلامی ایران توسعه پیدا کند و با عنایت به ظرفیت مراکز علمی هر دو کشور، دوره های آموزشی کوتاه مدت برگزار و همینطور در زمینه دوره فلوشیب، آموزش های تخصصی و فوق تخصصی عرضه شود.1401/10/08
14:52:05
0.0 / 5
433
تگهای خبر: آموزش , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog